• Zęby
  Według ministra zdrowia Mariana Zembali, higienistki i stomatolodzy powinni wrócić do szkół. Rozmawiano o tym, podczas posiedzenia prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej, w której uczestniczył minister zdrowia.
 • Jak dbać o zęby?
  Napoje gazowane, sezonowe owoce i chlor. Co jeszcze może zaszkodzić naszym zębom podczas urlopu?
 • Dziecko u dentysty
  Wyniki najnowszych badań wskazują, że problemy z zębami wpływają na całościowe funkcjonowanie organizmu dziecka. Według naukowców z University Collage London i King Fahad Armed Forces Hospital próchnica może hamować fizyczny rozwój dzieci. Dzieci, które mają wiele zębów dotkniętych przez próchnicę, są niższe i mają mniejszą wagę w porównaniu ze swoimi rówieśnikami, którzy mają zdrowe zęby.
 • Dziecko u dentysty
  90 procent dzieci i nastolatków w Polsce ma zęby uszkodzone próchnicą - wynika z danych ministerstwa zdrowia.
 • Pocałunek
  Jakie korzyści dają pocałunki? Czy można się przez nie zarazić próchnicą? Warto poznać obie strony medalu.
 • Wizyta u dentysty
  Z badań niemieckich naukowców wynika, że im więcej uprawiasz sportu tym większe ryzyko próchnicy i utraty zębów. Dlaczego tak się dzieje?
 • Co niszczy zęby?
  O tym, że słodkie przekąski sprzyjają próchnicy, wiemy nie od dziś. Ale są inne, mniej oczywiste czynniki niszczące zęby. Zobacz jakie.
 • Fakty i mity na temat zębów
  Jak bardzo próchnica jest zaraźliwa i czy każda wizyta u dentysty musi boleć? Bierzemy pod lupę obiegowe opinie na temat zębów.
 • Jak dbać o zęby?
  Mycie zębów po każdym posiłku, regularne ich nitkowanie, a także odwiedzanie dentysty co pół roku to podstawa, by mieć śnieżnobiały i prosty uśmiech. Ale wszystko to mogą zniszczyć często niekontrolowane nawyki. Oto pięć, których trzeba się koniecznie wystrzegać!
 • Kobieta u dentysty
  Podejście Polaków do kwestii zdrowia i wyglądu zębów zmienia się z roku na rok. Jeszcze kilkanaście lat temu osoby noszące stały aparat ortodontyczny często spotykały się z niezrozumieniem otoczenia i niewybrednymi żartami – obecnie widok „drutów” na zębach nie wzbudza już negatywnych emocji. Braku akceptacji nie doświadczają także osoby wybielające regularnie zęby, choć dawniej decyzja o rozjaśnieniu szkliwa mogłaby być uznana za kaprys. Wzrost poziomu tolerancji u mieszkańców naszego kraju to niezaprzeczalnie dobry znak, warto jednak zastanowić się, czy oprócz bardziej pozytywnego stosunku do procedur stomatologicznych Polacy faktycznie wykazują większą troskę o swoje zęby niż kilka lat temu.