• Kobieta przy komputerze
  Firma nie może tak po prostu zwolnić pracownika za to, że wbrew regulaminowi wysyłał ze służbowego komputera prywatne wiadomości. Zwłaszcza jeśli nie wiedział, że cała jego korespondencja jest monitorowana. To sedno najnowszego wyroku Wielkiej Izby Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
 • Wycinka drzew
  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o ochronie przyrody, która zaostrza obowiązujące od początku roku liberalne prawo dot. wycinki drzew na prywatnych gruntach. W pewnych przypadkach, by wyciąć drzewo trzeba będzie wcześniej uzyskać zgodę w gminie.
 • Wycinka drzew
  Od początku roku prywatni właściciele działek mogą bez żadnych pozwoleń wycinać rosnące na nich drzewa. Nowa ustawa ułatwiła porządkowanie prywatnych działek – i to jej duży plus - ale jednocześnie umożliwia tzw. spekulacyjne wycinki drzew, aby podnieść wartość inwestycyjną gruntów.
 • Politycy na Twitterze
  Takich obrazków próżno szukać w agencjach fotograficznych. Adam Hofman na "ścigaczu", premier Donald Tusk z wnukiem lepiący bałwana, "Afro" posła Adama Szejnfelda, czy "plażowy" strój Pawła Grasia... - tak wygląda polityczne ocieplanie wizerunku. Twitter pełen jest prywatnych zdjęć polskich polityków. Zobacz!
 • Tabela kursów giełdowych
  Sklepy prywatne, ale kopalnie państwowe. Pracę też wolimy w państwowej firmie, bo chociaż nie ma szans na karierę, to etat jest pewniejszy. Oto, jak Polacy patrzą na kryzys.
 • Polacy lepiej oceniają prywatne świadczenia zdrowotne
  Polacy nie mają zbyt wielu pozytywnych skojarzeń z państwową służbą zdrowia i znacznie lepiej oceniają prywatne świadczenia. Większość nie zrezygnowałaby jednak z usług finansowanych ze środków publicznych nawet gdyby mogła sobie na to pozwolić - wynika z sondażu CBOS.