• Grypa to zakaźna choroba wirusowa, której następstwem mogą być groźne powikłania. Przeziębienie, chociaż również jest nieprzyjemnie, zwykle przebiega łagodniej. Jednak ze względu na podobieństwo początkowych objawów, często mylimy te choroby, a ich nazwy stosujemy wymiennie. To groźny błąd.
 • Kobieta chora na grypę
  Grypa to najczęściej występująca wirusowa choroba zakaźna na świecie. W ciągu dwóch pierwszych tygodni 2017 roku na grypę zachorowało w Polsce ponad 160 tys. osób. Od 23 do 31 stycznia zarejestrowano ponad 360 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Każdego dnia do lekarzy zgłasza się ponad 30 tys. pacjentów.
 • Kobieta kaszle
  Do takiego wniosku doszli naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego, którzy przeprowadzili nowatorski eksperyment.
 • Papież Franciszek
  Z powodu niewysokiej gorączki papież Franciszek odwołał wieczorną wizytę w rzymskim seminarium duchownym. Wiadomość podała najpierw diecezja Rzymu, a potem potwierdził Watykan.
 • chory facet
  Słabą płcią zwykło się nazywać kobiety. Jednak obserwując to, jak zachowują się mężczyźni, gdy dopada ich zwykłe przeziębienie, trudno nie zgodzić się z faktem, że to oni bardziej zasługują na takie miano. Do niego można byłoby dodać: histeryczna, egocentryczna, leniwa i absorbująca płeć. Szczepienia przeciwko grypie dla facetów powinny być obowiązkowe.
 • Tabletki
  Wbrew powszechnym opiniom okazuje się, że Polacy nie są "antybiotykożercami", ale połowa z nas nie wie na co ten tak naprawdę ten lek działa.
 • Podczas przeziębienia warto stosować leki OTC
  Statystycznie każdy z nas przechodzi przeziębienie i grypę średnio 200 razy w życiu, a czas trwania objawów tych schorzeń wynosi około trzy lata. Warto więc wiedzieć, jak je leczyć. I dlaczego nadużywanie antybiotyków jest szkodliwe.
 • Czy rzeczywiście mężczyzna gorzej znosi choroby niż kobieta?
  Wiele kobiet potwierdzi, że chory mężczyzna jest gorszy niż dziecko - marudzi, non stop zwraca na siebie uwagę i domaga się opieki. Naukowcy dowodzą, że takie zachowanie panów nie ma nic wspólnego z ich przewrażliwieniem na punkcie zdrowia. Według nich są mocne medyczne dowody na to, że faceci rzeczywiście podczas choroby cierpią bardziej niż kobiety.
 • We wtorek późnym wieczorem druga obecnie tenisistka świata Agnieszka Radwańska wróci do Krakowa, gdzie po dwóch-trzech dniach odpoczynku i regeneracji sił rozpocznie przygotowania do walki o olimpijskie medale podczas igrzysk w Londynie.
 • Osoby, które kochają się raz lub dwa razy w tygodniu, rzadziej chorują
  Codziennie? A może raz w miesiącu? Naukowcy policzyli, jak często trzeba uprawiać seks, by zachować zdrowie. I przestrzegają, kiedy zbliżeń jest za dużo.