• Korytarz w przychodni
  W Polsce na 1000 pacjentów przypada jedynie 2 lekarzy. Pod tym względem jesteśmy na ostatnim miejscu spośród krajów Unii Europejskiej. Jest to jedna z przyczyn, dla których czas oczekiwania na wizytę u lekarza jest tak długi. Jakie jeszcze są powody takiej sytuacji?
 • Lekarz bada tarczycę
  W ciągu ostatnich czterech lat nie zmieniła się powszechność korzystania z usług medycznych, zauważalny wzrost odnotowano w przypadku usług stomatologicznych oraz badań diagnostycznych i laboratoryjnych - wynika z badania CBOS.
 • prawo prokurator prokuratura
  Była kierowniczka Gminnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Borowej (Podkarpackie) jest podejrzana o wyrządzenie w mieniu placówki znacznej szkody majątkowej. Kobieta usłyszała zarzut wypłacenia sobie ponad 600 tys. zł nienależnego wynagrodzenia.
 • CBA
  CBA zatrzymało członka kierownictwa przychodni w Ząbkach, urzędnika ZDM w Warszawie oraz trzech przedsiębiorców w śledztwie dotyczącym wpływania na przetargi; przedsiębiorcy mieli otrzymywać informacje nt. postępowań w których brali udział - donosi RMF FM.
 • Lekarz
  Na początku nowego roku Ministerstwo Zdrowia podało, że 3546 lekarzy rezydentów i specjalistów wypowiedziało swoje umowy. Czy to oznacza, że w 2018 roku nie będzie miał nas kto leczyć?
 • Wizyta u lekarza
  W razie nagłego zachorowania pacjent ma prawo udać się po pomoc do dowolnego punktu, który udziela świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od miejsca zamieszkania - przypomina Narodowy Fundusz Zdrowia przed zbliżającymi się świętami.
 • NOWOCZESNY ANGIOGRAF TRAFIŁ DO SZPITALA WE WŁOCŁAWKU
  Pracownia Elektrofizjologii i Elektroterapii Serca otwarta w piątek we włocławskim szpitalu imienia księdza Jerzego Popiełuszki zajmować się będzie diagnostyką i leczeniem zaburzeń rytmu serca. Nowoczesny angiograf, jaki wraz z systemem do obsługi pacjentów trafił do szpitala i nowej pracowni, pozwala na przeprowadzenie inwazyjnych badań w zakresie badania jam serca, aorty i naczyń wieńcowych z użyciem promieni rentgenowskich i kontrastu.
 • Pacjent
  Polacy w zdecydowanej większości mają zaufanie do swoich lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) - wynika z badania CBOS. Pacjenci są jednak podzieleni w ocenie ustawy, która ma zwiększyć zakres odpowiedzialności i kompetencji lekarzy POZ.
 • Pacjent u lekarza
  Więcej punktów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz zmiany w jej organizacji - to efekt wprowadzenia sieci szpitali, która będzie funkcjonować od 1 października. Nocnej i świątecznej opieki będzie udzielać 498 świadczeniodawców, o 79 więcej niż dotychczas.
 • 8,4 tys. zł – tyle średnio zarabiają lekarze ze specjalizacją, wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, do których dotarł dziennik.pl. To dużo czy mało? - tu zdania są podzielone.