• Brokuły chronią przed rakiem
  Wiele badań naukowych dowiodło, że dieta obfitująca w antyoksydanty zmniejsza ryzyko zachorowania na raka. Najwięcej przeciwutleniaczy jest zaś w świeżych warzywach i owocach. Prawdziwą bombę tych i innych substancji antyrakowych znajdziesz w zielonym koktajlu. Oto przepis.
 • Kawa
  To źle skomponowana dieta, a nie kawa, jest niewłaściwa dla zdrowia – oceniał profesor Artur Mamcarz, kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w czasie spotkania grona specjalistów z dziennikarzami, poświęconego wpływowi picia kawy na zdrowie.
 • Niebezpieczne przekąski?
  Nieodpowiednia dieta może przyczynić się do rozwoju nowotworu. Na szczęście wiemy już, które produkty są wyjątkowo szkodliwe. Tym razem przedstawiamy popularne przekąski o możliwym działaniu kancerogennym.
 • Poranna kawa
  Kawa nie zwiększa ryzyka chorób, np. nadciśnienia tętniczego, jak do niedawna sądzono, wręcz odwrotnie: ma korzystny wpływ na nasze zdrowie i chroni przed wieloma schorzeniami - przekonali w czwartek specjaliści podczas spotkania z dziennikarzami w Warszawie.
 • Rakotwórcza żywność?
  Zewsząd słyszymy, że warto unikać niektórych produktów spożywczych, bo są rakotwórcze. Naukowcy nie żałują nam doniesień o jedzeniu, który powoduje nowotwory. Tym razem eksperci poddali w wątpliwość większość takich informacji. Zobacz.
 • Probówki z krwią
  Polscy specjaliści jako pierwsi na świcie opracowali oparte na sekwencjonowaniu genomowym tanie testy wykrywające większą podatność na nowotwory złośliwe – poinformowano na konferencji prasowej w Warszawie.
 • Kobieta chora na raka
  Przewlekła białaczka szpikowa, na którą jeszcze 20 lat temu chorzy umierali w przeciągu kilku lat, stała się chorobą przewlekłą, a nawet wyleczalną. Dyskutują o tym eksperci podczas Śląskich Debatach Hematologicznych, trwających w piątek (24 listopada) i sobotę (25 listopada) w Chorzowie.
 • W Polsce rak płuca co roku wykrywany jest u 22 tys. osób i z powodu wysokiej śmiertelności niemal tyle samo chorych z jego powodu umiera
  Ponad 25 procent zgonów z powodu nowotworów związanych jest z rakiem płuca, najgroźniejszą chorobą nowotworową – przypominają organizacje pacjentów z okazji przypadającego w listopadzie Miesiąca Świadomości Raka Płuca. – Możemy mówić o porażce. Zapadalność na raka płuca wśród kobiet rośnie – alarmuje profesor Joanna Chorostowska-Wynimko z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.
 • Kapsułki
  W Ministerstwie Zdrowia odbywa się postępowanie refundacyjne dotyczące trzech nowych leków stosowanych w terapii szpiczaka plazmocytowego – poinformowała naczelnik Wydziału Obsługi Mediów MZ Danuta Jastrzębska.
 • Wizyta u lekarza
  W Polsce tylko u 25 proc. pacjentów diagnozuje się choroby nowotworowe we wstępnym stadium; podejmowane są wysiłki by ten trend zmienić - podkreślił dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego prof. gen. Grzegorz Gielerak.