• Ból gardła
  Wczesne wykrycie nowotworów głowy i szyi, np. raka krtani, to szansa na lepsze leczenie i lepszą jakość życia po chorobie - przekonują lekarze i zachęcają, by nie bagatelizować objawów, np. chrypki, która utrzymuje się dłużej niż trzy tygodnie.
 • NIEZWYKŁA SESJA ZDJĘCIOWA. PACJENTKI Z NOWOTWORAMI PIERSI
  BRA Day – Breast Reconstruction Awareness, akcja występująca w Polsce pod nazwą Dniem Informacji o Rekonstrukcjach Piersi to sposób na pokazanie, że kobiety, które walczą z nowotworem piersi lub już z nim wygrały, też potrafią być piękne i zachwycać urokiem. Specjalną sesję fotograficzną z udziałem pacjentek – obecnych i byłych – zorganizowała 5 września w Teatrze Powszechnym w Łodzi Fundacja "Pełną Piersią na rzecz Rozwoju Rekonstrukcji Piersi". Za obiektywem stanęła Monika Szałe, fotografka specjalizująca się w portretowaniu gwiazd.
 • Komórki nowotworowe w komputerowej wizualizacji 3D
  Naukowcy Politechniki Krakowskiej (PK) pracują nad inteligentnymi nośnikami leków, które pozwolą na skuteczniejszą walkę z nowotworami. Nanocząstki tlenkowe na bazie tlenków cynku i tytanu pozwolą celnie atakować chorobę lekiem bez uszkadzania zdrowych tkanek i narządów.
 • Pacjent w szpitalu
  Nad preparatami liposomowymi, które pomogą dostarczać do komórek nowotworowych leki w kombinacji z naturalnym substancjami bioaktywnymi z roślin, pracują naukowcy z Wrocławia. Takie rozwiązania pomogą zwiększyć skuteczność terapii, np. raka trzustki.
 • Operacja. Chirurdzy przy stole operacyjnym
  Wrocławscy naukowcy pracują nad modyfikacjami jednego z ludzkich białek – FGF1, które mogłyby znaleźć zastosowanie w leczeniu trudno gojących się ran, chorób niedokrwiennych, czy cukrzycy. W przyszłości białko to może być nośnikiem leków do komórek nowotworowych.
 • Strażacy odwiedzili chorych na raka w centrum medycznym Lakeland w St. Joseph w stanie Michigan. Ich wóz jest pomalowany na różowo na rzecz profilaktyki nowotworowej i na rzecz chorych.
 • Chemioterapia
  W projekcie wrześniowej listy refundacyjnej leków zabrakło znowu nowych terapii w leczeniu zaawansowanego raka jelita grubego z przerzutami – zauważają przedstawiciele organizacji pacjentów onkologicznych. Pod względem pięcioletnich przeżyć w tej chorobie Polska jest w Europie 5. od końca.
 • John McCain
  Republikański senator John McCain chorujący na raka mózgu zdecydował się zaprzestać terapii – poinformowała w piątek jego rodzina. Skłoniły go do tego postępy choroby (glejaka wielopostaciowego) i wiek (81 lat).
 • Dolary i stetoskop
  Sąd w Kalifornii nakazał chemicznemu gigantowi Monsanto zapłacić 289 mln dol. odszkodowania choremu na raka Dewayne'owi Johnsonowi. 46-latek twierdzi, że wieloletnie stosowanie środka chwastobójczego RoundUp doprowadziło do rozwinięcia się w jego organizmie nieoperowalnego chłoniaka. Przyczyną miała być obecność składnika glifosat, który stan Kalifornia klasyfikuje jako kancerogenny.
 • Środek chwastobójczy Roundup
  Kalifornijski sąd skazał koncern Monsanto, producenta Roundupu, na zapłacenia 289 mln dolarów odszkodowania ogrodnikowi śmiertelnie choremu na raka wskutek - jak wykazały badania - długotrwałej ekspozycji na działanie tego herbicydu zawierającego glifosat.