• Arkadiusz Mularczyk
  Wysłałem prośbę do Ministerstwa Sprawiedliwości, IPN i Archiwów Państwowych o informację dot. dokumentów wysyłanych przez stronę polską do Niemiec, zawierających dane o zbrodniach niemieckich w czasie II wojny światowej - powiedział PAP szef zespołu ds. reparacji Arkadiusz Mularczyk.
 • Arkadiusz Mularczyk
  Sprawa budzi zainteresowanie, szereg państw czeka na rozwój wydarzeń. Gdy byłem w Grecji słyszałem, że oni również mają swój raport. Wiele krajów z uwagę przygląda się polskim działaniom, gdyż polityka okupacyjna Niemiec i kolonializm przyniosły im wielkie zyski, ale spowodowały też wielkie straty w państwach europejskich i afrykańskich - mówi w rozmowie z dziennik.pl Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS i przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce Od Niemiec Za Szkody Wyrządzone W Trakcie II Wojny Światowej.
 • Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz
  Kwestia reparacji to nie jest problem sporny z Niemcami; natomiast kwestia Nord Stream 2 - tak - powiedział w czwartek szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jak dodał, w kwestii Nord Stream 2 "być może szala przesuwa się na naszą korzyść".
 • Arkadiusz Mularczyk
  Kwotę indywidualnych odszkodowań należnych Polakom poszkodowanym w wyniku II wojny światowej, oszacowano na rok 2017 na 543 mld dolarów - poinformował w czwartek przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. reparacji Arkadiusz Mularczyk z PiS.
 • Marcin Horała
  Emeryci ciągle nie odczuli należytej poprawy życia. Podnieśliśmy wyraźne te najniższe emerytury, ale musimy też podwyższyć pozostałe. Musimy coś z tym zrobić - wskazuje poseł PiS Marcin Horała, pytany o wyzwania nadal stojące przed rządem po pierwszych 100 dniach jego działalności.
 • Zniszczona Warszawa
  Polska otrzymała od Niemiec ok. 1,6 mld euro, czyli jedną szóstą odszkodowań dla ofiar narodowego socjalizmu - pisze "Der Spiegel". Tygodnik przypomina, iż premier Mateusz Morawiecki mówił, że Polska uzyskała 1 proc. kwoty przyznanej krajom Zachodu i Izraelowi.
 • Arkadiusz Mularczyk
  Waloryzując powojenny raport o stratach wojennych np. o wartość dolara, mówimy o kwocie 850 mld dolarów - tyle według posła Arkadiusza Mularczyka (PiS) mogłyby wynieść reparacje od Niemiec dla Polski za II wojnę światową.
 • Parlament Europejski
  Europosłowie PiS organizują w przyszłym tygodniu w PE konferencję ws. reparacji wojennych od Niemiec. Zajmujący się tą sprawą w kraju Arkadiusz Mularczyk przekonuje, że czas, by również na forum międzynarodowym mówić o skali strat, które poniosła Polska.
 • Adam Bielan
  Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.
 • Paweł Kowal
  "Unijna polityka Orbana polega na tym, że w uroczy sposób po angielsku tłumaczy się drugiej stronie, że czarne jest białe a białe czarne. W przypadku Polski ta taktyka się nie uda. Orban jest dużo sprytniejszy i gra długofalowo. Premier Morawiecki stosuje taktykę 'to nie ja'. Może za zamkniętymi drzwiami powiedzieć: Byłem wicepremierem, zajmowałem się gospodarką, nie jestem posłem i nie głosowałem, więc niektórych ustaw nie mogę odkręcić" – mówi gość Radia ZET, były wiceszef MSZ Paweł Kowal.