• Basil Kerski; fot. Maksymilian Rigamonti
  "Chcieliśmy być ważnym graczem na arenie międzynarodowej, więc wysłaliśmy nasze wojska do Iraku, zarządzaliśmy tam całą strefą okupacyjną. Jan Paweł II mówił wtedy, że inwazja iracka doprowadzi do konfliktu niekontrolowanego. I doprowadziła. Wiosna arabska, wojna w Syrii - to kontynuacja tej wywołanej przez wojnę w Iraku dekompozycji Bliskiego Wschodu. I po tym wszystkim w Polsce udajemy, że z uchodźcami nie mamy nic wspólnego" - mówi Basil Kerski, szef Europejskiego Centrum Solidarności, w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Jan Rulewski, fot. Maksymilian Rigamonti
  Piłka jest po stronie Wałęsy i jeśli jest uczciwy, to powinien poddać się testom na uczciwość -mówi Jan Rulewski, były opozycjonista i senator PO w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Katarzyna Piekarska fot. Maksymilian Rigamonti
  "Kiedy patrzymy na tę nijakość polityczną, to Kaczyński na jej tle jest jedynym politykiem, który ma wizję, który wie, jakiej chce Polski. To przerażające, bo nie wiem, czy sam zdaje sobie sprawę, co jest na końcu tej drogi, jaka Polska i czy taka, w której on sam będzie chciał być" - mówi Katarzyna Piekarska w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Leszek Balcerowicz, fot. Maksymilian Rigamonti
  "Proszę zauważyć, że wiele słów zaczynających się na „wy” ma negatywny wydźwięk: wyprzedaż, wyrąb, wywóz, wynocha. PiS to jest dla mnie partia na „wy”. Zastanawiam się nad zrobieniem wystawy na temat wypowiedzi aktywnych na Twitterze działaczy partii Kaczyńskiego. Mam też nadzieję, że stworzymy odkłamywacz, który będzie demaskował przekręty intelektualne polityków i ludzi mediów. Mogę sobie wyobrazić, że będzie przyznawana nagroda miesiąca im. Breżniewa" - mówi Leszek Balcerowicz w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Jerzy Owsiak, fot. Maksymilian Rigamonti
  Na festiwal przyjeżdżają ci, którzy się tam czują dobrze. Ludzie nie wybierają miejsc, w których mają poczucie zagrożenia. A od pilnowania ich bezpieczeństwa, od strzeżenia obywateli przed terrorem jest państwo - mówi Jerzy Owsiak w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Dymitr Książek, fot. Maksymilian Rigamonti
  "Próbowano ze mnie zrobić wariata, by zdyskredytować to, co mówiłem na temat identyfikacji, udowodnić, że nie działam świadomie, że jestem chory, niepoczytalny. A ja powiedziałem tylko prawdę o Moskwie. Ale ta prawda nie była łatwa do przyjęcia ani przez stronę wówczas rządzącą, ani przez opozycję" - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Dymitr Książek, lekarz, który był w Moskwie podczas identyfikacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.
 • Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej. Fot. Maksymilian Rigamonti
  "Na czele państwa, które jest naszym antagonistą, nie stoi wojskowy, tylko były oficer służb specjalnych, oficer KGB, który konflikty projektuje zupełnie inaczej. W tej sytuacji budowanie przeciwwagi pancernej w Polsce nie jest zasadne, bo wykrwawilibyśmy się ekonomicznie jako państwo, więc musimy zbudować inną strategię obrony" - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti gen. Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.
 • Nadija Sawczenko
  "Człowiek naprawdę może dużo wytrzymać. Wola życia jest czymś niezwykłym. Dziś czasem zastanawiam się, jak ja to wszystko wytrzymałam. A wtedy się nie zastanawiałam. Teraz jeżdżę metrem, chodzę po Kijowie, nie mam żadnej ochrony, każdy może podejść i porozmawiać. I mówią: zostań prezydentem, my ciebie poprzemy, pójdziemy za tobą" - mówi Nadija Sawczenko w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Jerzy Dziewulski
  "Mówiłem po tym wszystkim Kwaśniewskiemu, że trzeba społeczeństwu powiedzieć, kto stał za tym, że w Charkowie, na cmentarzu katyńskim, prezydent się chwiał. Nie chciał powiedzieć, jak było w rzeczywistości, że to Głódź go upił, tylko zaczęli pływać, wymyślać niestworzone historie. Do dziś nie wiem, po co, przecież nasz naród nie jest przeciwko wódce, zrozumiałby to" - mówi Jerzy Dziewulski w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Doktor Marek Bachański
  Nie łamię prawa. Jeśli pacjent leczy się sam, pyta mnie o poradę, jak to zrobić fachowo, to złamałbym prawo, jeśli bym się z nim tą wiedzą nie podzielił. Nie mogę negować tego, że marihuana pomaga dzieciom. Nie można czekać, bo te dzieci poumierają i to w męczarniach - mówi dr Marek Bachański w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.