• Leszek Balcerowicz, fot. Maksymilian Rigamonti
  "Proszę zauważyć, że wiele słów zaczynających się na „wy” ma negatywny wydźwięk: wyprzedaż, wyrąb, wywóz, wynocha. PiS to jest dla mnie partia na „wy”. Zastanawiam się nad zrobieniem wystawy na temat wypowiedzi aktywnych na Twitterze działaczy partii Kaczyńskiego. Mam też nadzieję, że stworzymy odkłamywacz, który będzie demaskował przekręty intelektualne polityków i ludzi mediów. Mogę sobie wyobrazić, że będzie przyznawana nagroda miesiąca im. Breżniewa" - mówi Leszek Balcerowicz w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Jerzy Owsiak, fot. Maksymilian Rigamonti
  Na festiwal przyjeżdżają ci, którzy się tam czują dobrze. Ludzie nie wybierają miejsc, w których mają poczucie zagrożenia. A od pilnowania ich bezpieczeństwa, od strzeżenia obywateli przed terrorem jest państwo - mówi Jerzy Owsiak w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Dymitr Książek, fot. Maksymilian Rigamonti
  "Próbowano ze mnie zrobić wariata, by zdyskredytować to, co mówiłem na temat identyfikacji, udowodnić, że nie działam świadomie, że jestem chory, niepoczytalny. A ja powiedziałem tylko prawdę o Moskwie. Ale ta prawda nie była łatwa do przyjęcia ani przez stronę wówczas rządzącą, ani przez opozycję" - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Dymitr Książek, lekarz, który był w Moskwie podczas identyfikacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.
 • Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej. Fot. Maksymilian Rigamonti
  "Na czele państwa, które jest naszym antagonistą, nie stoi wojskowy, tylko były oficer służb specjalnych, oficer KGB, który konflikty projektuje zupełnie inaczej. W tej sytuacji budowanie przeciwwagi pancernej w Polsce nie jest zasadne, bo wykrwawilibyśmy się ekonomicznie jako państwo, więc musimy zbudować inną strategię obrony" - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti gen. Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.
 • Nadija Sawczenko
  "Człowiek naprawdę może dużo wytrzymać. Wola życia jest czymś niezwykłym. Dziś czasem zastanawiam się, jak ja to wszystko wytrzymałam. A wtedy się nie zastanawiałam. Teraz jeżdżę metrem, chodzę po Kijowie, nie mam żadnej ochrony, każdy może podejść i porozmawiać. I mówią: zostań prezydentem, my ciebie poprzemy, pójdziemy za tobą" - mówi Nadija Sawczenko w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Jerzy Dziewulski
  "Mówiłem po tym wszystkim Kwaśniewskiemu, że trzeba społeczeństwu powiedzieć, kto stał za tym, że w Charkowie, na cmentarzu katyńskim, prezydent się chwiał. Nie chciał powiedzieć, jak było w rzeczywistości, że to Głódź go upił, tylko zaczęli pływać, wymyślać niestworzone historie. Do dziś nie wiem, po co, przecież nasz naród nie jest przeciwko wódce, zrozumiałby to" - mówi Jerzy Dziewulski w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Doktor Marek Bachański
  Nie łamię prawa. Jeśli pacjent leczy się sam, pyta mnie o poradę, jak to zrobić fachowo, to złamałbym prawo, jeśli bym się z nim tą wiedzą nie podzielił. Nie mogę negować tego, że marihuana pomaga dzieciom. Nie można czekać, bo te dzieci poumierają i to w męczarniach - mówi dr Marek Bachański w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. 
 • Agata Steczkowska
  "Moi rodzice nie tylko nie mogli liczyć na pomoc Kościoła; oni wiedzieli, że Kościół im nigdy tej pomocy nie udzieli" - przyznaje Agata Steczkowska w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Mirosław Hermaszewski
  Pamiętam, lecimy, koledzy śpią, patrzę przez iluminator i czuję, jakby ktoś tu był, ktoś, kto to wszystko wymyślił, stworzył. Zresztą, gdyby go nie było, to i mnie by tu nie było. Niektórzy moi koledzy przed wylotem w kosmos nie tylko byli ateistami, ale i zatwardziałymi poganami. Jednak wracali stamtąd wyraźnie odmienieni - mówi Mirosław Hermaszewski w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Aleksander Kwaśniewski
  "Byli niedawno u mnie młodzi Platformy Obywatelskiej. Mamy tu na górze taką salę konferencyjną, siadamy i rozmawiamy. Przyszli Joanna Mucha, Agnieszka Pomaska, Sławomir Nitras i jeszcze kilka innych osób" - mówi Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. Autorka, wychodząc od byłego prezydenta, minęła się w drzwiach z Ryszardem Petru. "Nie wiemy, czy przyszedł po radę, knuć czy namawiać prezydenta, by przewodził opozycji..." - zastanawia się dziennikarka.