• Zakażenie rotawirusem
  Przebieg zakażenia rotawirusowego u osoby dorosłej może być całkowicie bezobjawowy, tymczasem mali pacjenci chorują bardzo burzliwie. W dodatku to właśnie najmłodsi zmagają się z tą dolegliwością najczęściej – szczególnie narażone na atak rotawirusów są dzieci między szóstym miesiącem a drugim rokiem życia. Objawy zakażenia zarówno dla malca, jak i rodziców są nie tylko męczące, ale i potrafią mocno wystraszyć. Czy można zmniejszyć ryzyko zachorowania i co robić, gdy rotawirus dopadnie naszą pociechę?
 • Mama i chore dziecko
  Moment, w którym zima nagle i niespodziewanie daje nogę, a temperatura skacze w górę – to najlepsza pora na dziecięce infekcje, także pokarmowe. Jak leczyć malucha? Jak to jest z rosołem, colą i węglem? Czy te sposoby są skuteczne? Odpowiadają eksperci ze strony ZdroweMaluchy.pl
 • Infekcja rotawirusowa objawia się ostrą biegunką
  Dziecko ma biegunkę i gorączkę? To mogą być objawy infekcji rotawirusowej. Warto wiedzieć o niej jak najwięcej.
 • Dzieci źle znoszą zakażenie rotawirusem
  Jesień, wilgoć, chłód, spadek odporności - w takich okolicznościach łatwo złapać jakiegoś nieprzyjemnego mikroba. Na co uważać, gdy malucha dopadnie uciążliwy rotawirus?
 • Rotawirusy – co to takiego?
  Biegunka, wymioty, odwodnienie – to najczęściej kojarzące się rodzicom słowa związane z rotawirusami. O to, czym są zakażenia rotawirusowe zapytaliśmy pediatrę dr. Ernesta Kuchara z Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
 • Szczepić dzieci na rotawir czy nie szczepić?
  Najlepszy sposób na ograniczenie uciążliwych zakażeń rotawirusem, także w szpitalach, to powszechne szczepienia niemowląt - przekonywali specjaliści podczas konferencji pod hasłem "Powstrzymaj Rotawirusy".
 • Jak zapobiec rozprzestrzenianiu się grypy żołądkowej? Prosty sposób!
  Wirusy odpowiedzialne za grypę żołądkową są w ostrym natarciu i lawinowo wzrasta liczba zachorowań. Bądź czujny! Groźne norowirusy i rotawirusy czyhają na ciebie w miejscu, które odwiedzasz wiele razy dziennie...
 • Prawie każde dziecko do 5. roku życia ulega zakażeniu rotawirusami
  Blisko połowa Polaków nigdy nie słyszała o rotawirusach, będących główną przyczyną ciężkich biegunek u dzieci i niemowląt. Większość błędnie kojarzy biegunki z tzw. grypą żołądkową - mówili eksperci w środę w Warszawie.