• Poczta Polska
  Państwowa spółka ma ambitny plan ekspansji na rynek paczek - zaczęła już samodzielne rozwozić po Starym Kontynencie towary importowane z Chin, a wkrótce uruchomi w kraju sieć maszyn nadawczych - informuje we wtorek "Rzeczpospolita".
 • Zygmunt Solorz -Żak
  Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin poinformował wczoraj o możliwości sprzedaży części aktywów. Chodzi o elektrownię i kopalnię w Adamowie. Jak ustalił DGP, jest inwestor zainteresowany kopalnią.
 • Spadający wykres
  Jeśli gospodarki rynków wschodzących wyhamują, Polskę czeka twarde lądowanie. Nowy rząd stanie przed dylematem: trzymać za wszelką cenę dyscyplinę finansów czy ją poluzować, by wspierać wzrost.
 • Chińskie juany na tle wykresu giełdowego
  Błędne koło się nakręca. Hamują gospodarki Chin i Korei. Spowalnia Japonia. W efekcie stracą Niemcy, ponieważ zarabiają na eksporcie do Azji. To pogrąży Europę.
 • Niemcy się przyznają. W sprawie rynku pracy popełnili błąd
  Późne otwarcie niemieckiego rynku pracy dla pracowników z Polski było błędem - ocenił we wtorek w Poznaniu wicekanclerz, minister gospodarki i technologii Niemiec Philipp Roesler. Dodał, że efektem tego jest brak w Niemczech tysięcy fachowców.
 • Koniec blokad. Można już legalnie pracować w Niemczech
  W niedzielę znikają wszystkie blokady. Nie trzeba będzie już pozwoleń na pracę, by znaleźć zatrudnienie w Niemczech i Austrii. To ostatnie kraje Wspólnoty, które broniły swego rynku pracy
 • Niemcy skuszą Polaków? Ekspert ujawnia, jak będzie
  Po otwarciu rynku pracy migracje do Niemiec i Austrii wzrosną tylko nieznacznie, ponieważ potencjał migracyjny Polski już się wyczerpuje - powiedziała PAP dr Izabela Grabowska-Lusińska z Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego.
 • Niemcy wyczyszczą nam rynek z fachowców
  Pół miliona polskich specjalistów wybiera się do pracy za Odrę. Największe zapotrzebowanie jest na spawaczy, lakierników, budowlańców i mechaników. Aby ich zatrzymać, nasze firmy będą podnosić płace, co napędzi inflację.