• Operacja. Chirurdzy przy stole operacyjnym
  Operację tętniaka, podczas której celowo trzykrotnie zatrzymano serce 32-letniej pacjentki, przeprowadzili pomyślnie lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu (Śląskie).
 • Serce
  Zapomnij o diecie wegetariańskiej czy śródziemnomorskiej. Jeśli chcesz żyć długo i do późnej starości cieszyć się zdrowym sercem, zacznij żyć jak jedno z południowoamerykańskich plemion. Konkretne, dokładnie jedno. Tsimane.
 • Jak uchronić się przed zawałem serca?
  Lekarze twierdzą, że nawet trzem z czterech ataków serca u młodych ludzi można zapobiec. Trzeba tylko ściśle przestrzegać zasad zdrowego stylu życia. Ich skuteczność dowiedli w badaniu z udziałem ponad 70 tysięcy osób.
 • Ciało człowieka
  Będzie można zmierzyć ciśnienie, sprawdzić poziom cholesterolu lub cukru. To wszystko w niedzielę, 28 września podczas Światowego Dnia Serca. Obchodzony w ponad 120 krajach, ma zwracać uwagę na profilaktykę, to jest zapobieganie chorobom serca. Są one najczęstszą przyczyną śmierci. Co roku na świecie z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego umiera 17 milionów ludzi.
 • Czerwone wino na zdrowe serce?
  Naukowcy nie mają dobrych wieści dla wielbicieli czarnej czekolady i czerwonego wina, którzy usprawiedliwiali małe przyjemności ich zdrowotnymi korzyściami. Jak wynika z najnowszych badań, nie ma dowodów na to, by miły one zmniejszać ryzyko chorób serca.
 • Niewierni mężczyźni są bardziej narażeni na atak serca
  Uwaga sezonowi playboye! Mężczyźni, którzy zdradzają, są bardziej narażeni na atak serca - wynika z najnowszych badań. Naukowcy zaobserwowali również, że atak serca częściej dosięga panów podczas spotkań z kochanką niż w obecności żony.
 • Można zapobiec aż 80 procentom zgonów z powodu chorób serca
  W czwartek na świecie obchodzony jest Dzień Serca, tym razem pod hasłem "Twój Świat, Twój Dom, Twoje Serce". Przy tej okazji Polskie Towarzystwo Kardiologiczne (PTK) zachęca do profilaktyki, m.in. zerwania z nałogami, aktywności i zmiany diety.
 • Wymiana zastawki serca to zabieg kardiochirurgiczny stosowany w zaawansowanych wadach zastawek serca
  Pierwsze w Polsce urządzenie do automatycznego modyfikowania powierzchni protez zastawek serca zaprezentowano w czwartek w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu. Dzięki nowoczesnej technologii raz wszczepiona zastawka nie musi być wymieniana.
 • Spożywanie dużej ilości masła nie zagraża sercu?
  Lubisz pieczywo z grubą warstwą masła i sporym plastrem sera? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Naukowcy dowiedli, że spożywanie tych przetworów mlecznych, wbrew wcześniejszym ustaleniom, nie zwiększa ryzyka zawału serca.