• Relaks
  Siedzący tryb życia zwiększa ryzyko wielu chorób skracających życie, w tym chorób układu krążenia, nowotworów, cukrzycy – podkreślali eksperci na konferencji prasowej w Warszawie. Tymczasem wciąż ponad połowa Polaków nie ćwiczy wcale – alarmowali.
 • Mężczyzna pracuje
  Z przeprowadzonych w 2014 roku badań GUS wynika, że Polacy pracują obecnie dłużej niż kiedykolwiek. Ostatnie badanie, przeprowadzone aż dekadę temu, wskazywało na 7 godzin i 7 minut. Obecnie spędzamy w pracy średnio pół godziny więcej. Nie znaczy to jednak, że wśród naszych rodaków brak osób pracujących powyżej 8 godzin. Najczęściej są wśród nich przedsiębiorcy (42,2%) i osoby samozatrudniające się (35,3%).
 • Kobieta siedzi na kanapie i pracuje na komputerze
  Twoje treningi pójdą na marne, jeśli będziesz spędzał długie godziny, siedząc - w pracy za biurkiem i w domu np. przed telewizorem. Uczeni policzyli dokładnie, ile trzeba siedzieć, by stać się otyłym i zachorować na cukrzycę.
 • Siedzący tryb życia zwiększa ryzyko raka
  Analiza danych pochodzących z 43 badań, w których wzięło udział ponad czterech milionów uczestników, w tym 70 tys. chorych na nowotwór, przyniosła niepokojące wnioski. Okazuje się, że osoby, które siedzą za długo, są bardziej zagrożone rakiem.
 • Siedzisz więcej niż 8 godzin dziennie? Grozi ci rak
  Naukowcy przebadali pracowników biurowych i kierowców, którzy spędzają za kółkiem więcej niż osiem godzin dziennie. I nie mają dobrych wieści. Z ich badań wynika, że siedzący tryb życia prowadzi do ciężkich schorzeń, w tym także do powstawania nowotworów.
 • Dużo siedzisz? Grozi ci cukrzyca
  Wszyscy, którzy teraz siedzą, powinni wstać. Badania na ogromnej liczbie osób - bo prawie 800 tysiącach - wykazały, jak bardzo szkodliwy jest siedzący tryb życia. Praca za biurkiem może prowadzić nawet do przedwczesnej śmierci.
 • Spędzając większość dnia w pozycji siedzącej przyczyniamy się do wzrostu ryzyka nowotworów
  Siedzimy średnio 15,5 godziny dziennie! W tej pozycji pracujemy, jemy, odpoczywamy i... nabawiamy się poważnych schorzeń - alarmują kanadyjscy naukowcy.