• Gmail
  Wielu użytkowników Gmaila zaskoczyło to, co znaleźli w folderze z wysłaną pocztą. Skrzynka wyglądała bowiem tak, jakby konta same z siebie wysyłały spam.
 • Haker przy komputerze
  Skala incydentów, włamań i uderzeń w cyberprzestrzeni wzrosła do takiego poziomu, że już nie można ich traktować jak zagrożenia teoretycznego.
 • Haker
  Nie tylko banki, urzędy państwowe czy firmy energetyczne narażone są na ataki z cyberprzestrzeni. 200 mld złotych rocznie przechodzi przez samorządy - nic dziwnego, że i one trafiły na celownik przestępców. 
 • Rusza polska Lista Robinsonów, czyli sprawdzona na świecie metoda ucieczki przed reklamowym spamem. Nie wiadomo jednak, czy system przyjmie się na polskim gruncie i czy będzie respektowany. Dziennik.pl już dziś radzi, jak samemu walczyć z niechcianymi telefonami i SMS-ami od telemarketerów.
 • Kandydat PSL na prezydenta Adam Jarubas (C), przewodniczący RN PSL Jarosław Kalinowski (L) i prezes PSL, wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński (P)
  Janusz Piechociński ma zaśmiecać skrzynki mailowe, alarmują internauci. Sam zainteresowany tłumaczy, że wzoruje się m.in. na prezydencie USA Baracku Obamie.
 • Kobieta pisze na klawiaturze
  Konsument będzie miał 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej na odległość, będzie mu też łatwiej zwrócić towar zakupiony online. To główne zmiany, które na mocy ustawy o prawach konsumenta wejdą w życie 25 grudnia. Nowe przepisy zakazują również wysyłania reklamowych e-maili i telemarketingu osobom, które nie wyraziły na to zgody.
 • Twitter
  Twitter padł ofiarą ataku botnet, a przejawia się to ogromną ilością spamu, pojawiającego się w wynikach wyszukiwania - napisał jeden z użytkowników na stronie Cryptome.org, uznawanej za prekursora słynnego WikiLeaks. Na dowód swej teorii przedstawił nadzwyczaj często powtarzające się nietypowe wpisy na temat Edwarda Snowdena.
 • Sprzęt AGD
  Producenci sprzętu AGD i RTV chwalą się na lewo i prawo tym, że ich sprzęt można podłączyć do internetu. Nikt jednak nie pomyślał o zabezpieczeniu takich urządzeń. Efekt? Ponad 700 tysięcy maili spamowych wysłanych z lodówek czy telewizorów.
 • Mysz komputerowa - zdjęcie ilustracyjne
  Już nie tylko Nigeria może być niedługo sławna z powodu spamu. Co czterdziesty śmieciowy e-mail pochodzi z naszego kraju.
 • Boże Narodzenie w internecie. Uwaga na spam!
  Okres przedświąteczny dla administratorów sieci oznacza zwiększony ruch: tylko w 2010 roku wysłano na świecie 107 trylionów e-maili, a posiadaczy kont poczty elektronicznej było 1,88 miliarda. To stan wyjątkowy, czasem wręcz informatyczny Armagedon - mówią specjaliści.