• Rozmowa w sprawie pracy
  W 2018 r. roku nadal będą występować problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Trudno będzie m.in. o kierowcę samochodów ciężarowych, spawaczy, pielęgniarki i położne oraz pracowników budowlanych - wynika z badania "Barometr zawodów", realizowanego na zlecenie MRPiPS.
 • Spawacz
  Brakuje spawaczy - firmy różnych branż i specjalizacji biją na alarm, podobnie jak agencje rekrutacyjne. Nagłe zniknięcie wykwalifikowanych pracowników fizycznych stało się faktem - czym je tłumaczyć?
 • Budowa
  O ile wcześniej na rynku potrzebowano głównie informatyków oraz specjalistów od sprzedaży i marketingu, o tyle teraz na liście najbardziej poszukiwanych zawodów znaleźli się także budowlańcy. Pierwsze efekty już są – na niskie pensje nie mają już co narzekać.
 • Murarz stawia ścianę z cegieł na budowie domu
  W skali Polski prym wśród deficytowych zawodów wiodą wykwalifikowani pracownicy fizyczni, a w dużych miastach specjaliści IT. Najbardziej poszukiwani są kierowcy tirów, budowlańcy ze spawaczami oraz administratorzy stron internetowych - pisze "Rzeczpospolita".
 • Praca
  Dyplom uczelni wyższej już nie daje gwarancji zatrudnienia, a tym bardziej wysokich zarobków. Osób o odpowiednich kompetencjach do pracy brakuje jednemu na trzech pracodawców w Polsce, a na szczycie listy zawodów objętych największym niedoborem znajdują się wykwalifikowani pracownicy fizyczni. Chętnym do pracy firmy gotowe są już płacić więcej niż absolwentom szkół wyższych.
 • Stefan Lofven
  Lewicowa koalicja odzyskuje władzę w Szwecji. Według danych z 99,9 procent obwodów, w wyborach parlamentarnych sojusz Socjaldemokratów, Zielonych i postkomunistycznej Partii Lewicy uzyskał łącznie 43,7 procent poparcia. Centroprawicowa koalicja dotychczasowego premiera Fredrika Reinfeldta zdobyła 39,3 procent.