• Jarosław Kuźniar
  Niektórzy powiedzą o nim: Żyd, sprzedawczyk, naczelny hejter. To te łagodniejsze określenia. Inni stwierdzą: innowator, super facet, wizjoner, który poprzez technologię wprowadza swój zawód na inny poziom. Wywiad z dziennikarzem Jarosławem Kuźniarem, który opowiada między innymi o swoich autorytetach, uzależnieniach, budowaniu marki i kompleksach.
 • Uczelnia
  Akademia Leona Koźmińskiego, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie i Uczelnia Łazarskiego – to cztery najlepsze niepubliczne szkoły wyższe w Polsce. Od lat królują w czołówce rankingu Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy". W tej edycji po raz pierwszy wszystkie rywalizują o najwyższe miejsca w pierwszej pięćdziesiątce uczelni akademickich, wyprzedzając takie szkoły wyższe, jak Politechnika Białostocka, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach czy Uniwersytet Opolski.
 • Artur Orzech, Doda
  Do grona celebrytów, którzy podzielili się swoimi mądrościami ze studentami, właśnie dołączyła Doda. Gwiazda rolą uniwersyteckiego wykładowcy pochwaliła się na Facebooku.
 • Kampania społeczna
  Co innego, gdyby pojawił się w spocie mężczyzna z koloratką albo biedna staruszka, uważa dr Tomasz Grzyb, psycholog społeczny Uniwersytetu SWPS. Jego zdaniem, akcja "Nie zdążyłam zostać mamą" Fundacji Mamy i Taty wcale nie jest tak kontrowersyjna, jak można by sądzić.
 • Mózg
  Chcesz, by twój mózg działał bez zarzutu do późnej starości? Zadbaj o niego! W tym celu warto skorzystać ze specjalnego bloku poświęconego badaniom naukowym nad poprawą funkcjonowania umysłu za pomocą gier online, dzięki którym można trenować pamięć i koncentrację.
 • Autorytarne poglądy i wiara w teorie spiskowe najbardziej sprzyjają błędom w logicznym myśleniu - wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Okazuje się, że osoby o radykalnych poglądach, bez względu na ich treść, popełniają innego rodzaju błędy logiczne niż osoby o umiarkowanych poglądach.
 • Dziecko z hamburgerem
  Tuczymy nasze dzieci! Liczba młodych Polaków walczących z nadwagą i otyłością rośnie lawinowo. Winna jest nieodpowiednia dieta i błędy żywieniowe. Nikt w UE  nie ma równie łatwego dostępu do niezdrowej żywności, co polskie maluchy. Co ciekawe, do złej sytuacji w szczególnym stopniu przyczynia się szkoła…