• Fajerwerki - zdjęcie ilustracyjne
  Sztucznymi ogniami i ulicznymi imprezami witano 2013 r. Jednak skala sylwestrowych imprez ulicznych była w wielu miejscach Europy mniejsza niż w poprzednich latach. Nastroje psuł kryzys gospodarczy.
 • Fajerwerki w Bydgoszczy
  Duże zorganizowane imprezy sylwestrowe odbyły się w Polsce bez poważnych incydentów - powiedział PAP we wtorek młodszy inspektor Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji. Strażacy poinformowali z kolei o wybuchu ponad tysiąca pożarów.
 • Policja
  Małopolska policja bada sprawę zgonu uczestnika sylwestrowej zabawy w powiecie wielickim. 40-letni mężczyzna zmarł od rany w brzuch. Zatrzymano czterech uczestników imprezy. Według policji, mimo tego tragicznego zdarzenia, sylwester w Małopolsce był spokojny.
 • Gdynia przywitała 2013 rok
  Tradycyjnie prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła podczas zabawy sylwestrowej na pl. Konstytucji życzenia noworoczne; odbył się pokaz sztucznych ogni. Stołeczna policja nie odnotowała poważniejszych incydentów. Imprezy pod chmurką odbywały się także w wielu innych polskich miastach.
 • Prezydencka para
  Prezydent Bronisław Komorowski w orędziu noworocznym życzył Polakom m.in., by uwierzyli we własne siły. Mówił też, żeby stając przed wyzwaniami kolejnego, 2013 roku, pomyśleć o tym, "gdzie są źródła naszych sił, naszych polskich nadziei i naszych polskich szans, naszej narodowej energii". Oto treść orędzia:
 • Sydney wita 2013 rok
  Mieszkańcy Australii powitali już nowy rok. Zaczął się on najwcześniej, bo już o 11 naszego czasu, na leżących na Pacyfiku wyspach Kiribati, położonych blisko linii zmiany daty. W Sydney zaczął się wielki pokaz sztucznych ogni. Na ulicach, a szczególnie koło słynnego gmachu Opery, zebrały się tysiące rozbawionych ludzi.