• Rafał Trzaskowski
  Dopłaty do tak zwanych szczepionek skojarzonych "6 w 1" dla dzieci, refundacja szczepień przeciwko HPV, a także rozszerzenie miejskiego programu szczepień przeciwko grypie – to niektóre propozycje kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.
 • Szczepienia na grypę - szczepionki czteroskładnikowe w sezonie 2018/2019
  W rozpoczynającym się sezonie szczepień przeciwko grypie po raz pierwszy będą stosowane wyłącznie szczepionki czteroskładnikowe, zapewniające lepszą ochronę przed tym zakażeniem - powiedział w czwartek w Warszawie profesor Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.
 • Skandal z chińskimi szczepionkami przeciwko wściekliźnie
  Chińska policja zatrzymała szefową firmy Changsheng Biotechnology Gao Junfang i 14 innych osób uwikłanych w skandal z wadliwymi szczepionkami, który wstrząsnął opinią publiczną i zaszkodził wizerunkowi krajowej branży leków – podały we wtorek chińskie media.
 • Szczepienie na wirus brodawczaka ludzkiego HPV
  Brytyjski rząd zapowiedział we wtorek objęcie programem bezpłatnych szczepień w Anglii chłopców w wieku 12 i 13 lat przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Jak zaznaczono, to nie tylko ochroni ich przed rozwojem raka, ale także zwiększy ogólną odporność.
 • Łukasz Szumowski
  "Nie ma żadnych dowodów naukowych na to, że dobrowolność szczepień wpływa pozytywnie na populację" – podkreślił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Negatywnie ocenił obywatelski projekt ustawy znoszącej obowiązek szczepień.
 • Tabletki na dłoni
  Resort zdrowia przedstawił "Strategię Lekową Państwa na lata 2018-2022". Eksperci mówią, że na razie to lista pobożnych życzeń
 • Szczepionki
  Polska opowiada się za ujednolicaniem kalendarzy szczepień w państwach członkowskich UE. Poinformował o tym minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas posiedzenia Rady UE ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Spraw Konsumenckich (EPSCO) w piątek w Luksemburgu.
 • szczepionka 1
  Trzykrotnie wzrosła liczba zażaleń od przeciwników szczepień, które wpłynęły do Ministerstwa Zdrowia. W 2015 r. takich skarg było mniej niż 600. Dwa lata później już niemal 1,5 tys.
 • Szczepienie niemowlaka
  Szczepionki spełniają obecnie najwyższe standardy bezpieczeństwa i ryzyko związane z ich stosowaniem jest znikome - wskazała Naczelna Rada Lekarska w przyjętym stanowisku. Dodała, że około 122 milionów osób zawdzięcza życie szczepieniom.
 • Dziecko z wysypką na skórze
  Rośnie liczba osób uchylających się od obowiązkowych szczepień, a zarazem przybywa zagrożeń związanych z chorobami zakaźnymi, na przykład odrą i WZW A – podkreślali w czwartek w Warszawie uczestnicy seminarium na temat szczepień ochronnych w Polsce.