• Śmigłowiec ratowniczy w górach
  Co najmniej sześcioro nastolatków zginęło w poniedziałek, a trzy osoby uznano za zaginione po zejściu lawiny na stoku narciarskim w środkowej Japonii - podały media. Lawina porwała grupę uczniów, którzy brali udział w wiosennych ćwiczeniach alpinistycznych.
 • Korytarz
  Zdaniem policji to najprawdopodobniej gaz pieprzowy rozpylony przez jedną z uczennic był przyczyną złego samopoczucia uczniów Gimnazjum nr 2 w Bytowie. W czwartek szkołę ewakuowano; do szpitali trafiło 31 dzieci. Sprawa uczennicy ma zostać przekazana do sądu.
 • Szkoła
  31 dzieci – uczniów gimnazjum w Bytowie (Pomorskie) trafiło w czwartek do szpitali po tym, jak zasłabły czasie szkolnych zajęć. Całą szkołę ewakuowano. Strażakom i pracownikom sanepidu nie udało się dotąd ustalić przyczyny złego samopoczucia uczniów.
 • Uczennica nad książkami
  To jest dopiero prawdziwe marnotrawstwo – kiedy po latach w systemie oświaty osoba z niepełnosprawnością cofa się w rozwoju, bo po ukończeniu szkoły siedzi zamknięta z rodzicem w domu, wyjaśnia w rozmowie z DGP Paweł Kubicki ze stowarzyszenia Nie-Grzeczne Dzieci, adiunkt w Instytucie Gospodarstwa Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, członek Komisji Eksperckiej ds. Osób z Niepełnosprawnością przy Rzeczniku Praw Obywatelskich i badacz społeczny zajmujący się problematyką polityki publicznej wobec osób z niepełnosprawnościami.
 • Radiowóz
  Ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał nauczyciel, który w szkole w Mniowie (Świętokrzyskie) prowadził zajęcia z uczniami. Sprawa trafi do sądu, który zadecyduje o karze dla pedagoga.
 • Karetka jadąca na sygnale
  Dziewięcioro uczniów gimnazjum w Przejazdowie trafiło do gdańskiego szpitala. Nieznana jest przyczyna ich zasłabnięć: straż pożarna nie stwierdziła obecności trujących gazów. W sumie w czwartek ze szkoły ewakuowano ponad 100 uczniów i pracowników.
 • Szkoła
  Wyjaśniły to psycholog i terapeutka behawioralna Iwanna Olesiejuk oraz nauczycielka Żaneta Rajtak. Czym różni się nauka dziecka z zaburzeniami od edukacji zwykłego ucznia? - Takie dzieci mają problem z nawiązaniem kontaktu - powiedziała Rajtak.
 • Uczniowie w szkole
  Planowany na 31 marca strajk nauczycieli to strajk w obronie praw pracowniczych - oświadczył prezes ZPN Sławomir Broniarz. Protestujący nauczyciele będą obecni w szkołach, ale nie poprowadzą zajęć; dzieci będą miały opiekę - zapewnił.
 • szkoła
  Opinie na temat planowanych zmian w oświacie są mocno podzielone. 34 proc. Polaków wiąże z reformą raczej nadzieje niż obawy, 31 proc. ma mieszane odczucia, a 27 proc. częściej wyraża obawy, niż wierzy w sukces - podkreśla CBOS w najnowszym sondażu.
 • Uczniowie w szkole
  Proponowana podstawa programowa z poszczególnych przedmiotów jest zbyt obszerna treściowo, jednocześnie uboższa w stosunku do realizowanej, a treści nauczania poszczególnych przedmiotów nie są z sobą powiązane - wynika z opublikowanych opinii do projektu nowej podstawy.