• Mateusz Morawiecki
  Urząd Regulacji Energetyki nie planuje na 2019 r. podwyżek cen prądu dla gospodarstw domowych, ale pracujemy nad odpowiednimi planami, które miałyby złagodzić ewentualne zmiany cen prądu dla przedsiębiorców - mówił w sobotę w wywiadzie dla RMF FM premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu skomentował też plotki o nadchodzącej rekonstrukcji gabinetu.
 • Kuchenka gazowa
  Gospodarstwa domowe zużywające gaz jedynie do podgrzewania posiłków tzw. kuchenkowicze zaoszczędzą na rachunkach 2,5 proc. zaś, ci którzy używają gazu do ogrzewania domów od 1,7 do 2 proc. - przekonuje wiceprezes ds. handlowych PGNiG Maciej Woźniak. Dla osób ogrzewających gazem domy obniżka może wynieść ok. 190 zł rocznie. W skład ceny gazu wchodzi bowiem zarówno cena surowca jak i cena jego dystrybucji.
 • Palniki gazowe
  Od soboty rosną opłaty za gaz ziemny. W większym stopniu podwyżka dotknie odbiorców przemysłowych, którzy zapłacą o 8 proc. więcej, w mniejszym - indywidualnych; dla nich gaz podrożeje bowiem o 1,6 proc. - wynika z informacji prasowej Urzędu Regulacji Energetyki.
 • Palnik gazowy w kuchni
  Prawdopodobnie już od początku przyszłego roku będziemy musieli głębiej sięgać do portfeli. Kilkuprocentowa podwyżka cen głównych źródeł energii to efekt wzrostu notowań surowców energetycznych
 • gaz
  Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy na paliwo gazowe. Dla odbiorców hurtowych średnia cena paliwa gazowego spadła o ok. 9,5 proc; a dla odbiorców detalicznych obniżka gazu ziemnego wynosi średnio 5,5 proc.- podało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
 • Mężczyzna i kobieta z kalkulatorem w ręku przeliczają pieniądze
  Prezes Urzędu Regulacji Energetyki nie wyklucza dalszych obniżek cen gazu po pierwszym kwartale przyszłego roku. Od 1 stycznia spadną rachunki za energię elektryczną i za gaz.
 • Mężczyzna i kobieta z kalkulatorem w ręku przeliczają pieniądze
  Prezes Urzędu Regulacji Energetyki nie wyklucza dalszych obniżek cen gazu po pierwszym kwartale przyszłego roku. Od 1 stycznia spadną rachunki za energię elektryczną i za gaz.
 • Żarówka
  Od nowego roku nieznacznie wzrosną nasze rachunki za energię elektryczną. Przeciętnie gospodarstwa domowe zapłacą miesięcznie więcej niż do tej pory od jednego do dwóch złotych.
 • Biuro, podpisywanie dokumentu
  Wybór Marka Woszczyka na prezesa PGE nie jest niespodzianką. Przez media i ekspertów był wskazywany jako faworyt w konkursie rozpisanym przez radę nadzorczą spółki.
 • Mariusz Swora (po lewej) i Marek Woszczyk
  Marek Woszczyk nowym prezesem Polskiej Grupy Energetycznej. Jego wybór nie jest niespodzianką, przez media i ekspertów był wskazywany jako faworyt w konkursie rozpisanym przez radę nadzorczą spółk