• Wejście na Stację Dworzec Wileński
  Szybkość, drożność i bezpieczeństwo. Zdaniem stołecznego ratusza, właśnie tym nowa linia metra będzie zdobywać pasażerów. Dziś jednak, już po porannym szczycie, w kierunku Pragi metro woziło niemal puste wagony.
 • WARSZAWSKIE METRO. Otwarcie II linii łączącej Pragę z Wolą
  Otoczona przez fotoreporterów prezydent Warszawy oficjalnie w niedzielę rano otworzyła II linię warszawskiego metra. Potem Hanna Gronkiewicz-Waltz wypróbowała jeden z pociągów i wraz z dziennikarzami oraz w gronie urzędników przejechała pod Wisłą. Tym samym centralny odcinek linii został oddany do użytku. Siedem stacji kolejki podziemnej połączyło dwie strony Warszawy - od Dworca Wileńskiego do Ronda Daszyńskiego.
 • Metro w Warszawie
  "II linia metra w Warszawie rusza o 9.30. Dziś przejazd jest bezpłatny" - napisała na Twitterze prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz. I rzeczywiście o godz. 9.30 otworzyła drzwi blokujące dostęp do stacji centralnego odcinka metra i wsiadła do jednego z pociągów.
 • Nocne ćwiczenia w metrze
  Wszystko jest już gotowe do otwarcia drugiej linii metra. Pociągi już kursują według rozkładów, wystarczy więc wydać zgodę na wejście pasażerów na perony.
 • Metro w Warszawie
  Jedna pieczątka, jeden podpis i będzie można jeździć drugą linią metra. Warszawski ratusz szykuje się na otwarcie podziemnej kolejki w tę niedzielę.
 • Metro w Warszawie
  Dwie ostatnie stacje dostały dziś pozwolenie na użytkowanie. Dokumenty podpisał już wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego. Pozwolenia otrzymały też cztery wentylatornie oraz łącznik między pierwszą a drugą linią.
 • Metro w Warszawie
  Odbiory zakończone, termin otwarcia nadal niepewny. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego sprawdził już wszystkie stacje centralnego odcinka drugiej linii metra. Do wyjaśnienia pozostało już tylko kilka kwestii technicznych.
 • Metro w Warszawie
  Przed 1 marca wszystkie stacje II linii metra będą miały zgodę na użytkowanie. Z zapowiedzi wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego wynika, że kontrole są na końcowym etapie.
 • Metro w Warszawie
  Kiedy wreszcie ruszy druga linia warszawskiego metra? Prezydent Warszawy nie podaje już konkretnej daty, mówi tylko o "pierwszym kwartale 2015".
 • Stacje drugiej linii metra w Warszawie
  W niedzielę stacje na centralnym odcinku II linii warszawskiego metra otworzyły swe podwoje dla warszawiaków. Zwiedzający mogli zajrzeć w każdy zakamarek stacji jeszcze pachnących nowością. Dzień otwarty nie spodobał się za to kandydatom na prezydenta stolicy, którym przyjdzie za tydzień mierzyć się z rządzącą miastem Hanną Gronkiewicz-Waltz. Ich zdaniem, to kampania wyborcza za pieniądze warszawiaków.