• Ponad 200 filmów - krótko i pełnometrażowych - zobaczymy podczas tegorocznego, 33. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Organizatorzy wydarzenia, które odbędzie się w dniach 13-22 października, zaplanowali niemalże 70 premier - w tym m.in. nowego filmu Andrzeja Jakimowskiego.
 • Kadr z filmu "Przeobrażenie"
  Liczę, że fani horrorów polubią mój film. Ale jeżeli ktoś idzie do kina z dziewczyną, licząc na przeżycie jak z kin drive-in z lat 50., może poczuć się nieco rozczarowany. Nie zdziwię się, jeśli powie, że to najgorszy film, jaki widział w życiu – mówi Michael O’Shea, którego debiutanckie "Przeobrażenie" zostanie pokazane na Warszawskim Festiwalu Filmowym
 • "Demon" po festiwalach w San Sebastian i Toronto trafi na WFF
  Warszawski Festiwal Filmowy jak co roku stawia widzów przed trudnymi decyzjami: nie da się obejrzeć wszystkiego, trzeba więc tytuły skrupulatnie selekcjonować. Tym bardziej że sporo z nich tradycyjnie będzie dostępnych wyłącznie na festiwalowych pokazach.
 • Emmanuelle Seigner na gali finałowej WFF
  Jedno z największych filmowych świąt w Polsce, 29. Warszawski Festiwal Filmowy już za nami. Przez ostatnie dziesięć dni kinomani mieli okazję obejrzeć ponad 200 produkcji z kraju i ze świata, w tym wiele pokazów premierowych. Na kończącej słynną imprezę gali pojawiło się wielu znanych gości...
 • "Dotyk grzechu" z Cannes do Warszawy
  Chiny opanowane przez przemoc. Film, który zaszokował publiczność tegorocznego festiwalu w Cannes swoją brutalnością, zgarniając przy okazji nagrodę za najlepszy scenariusz. Premiera "Dotyku grzechu" ma być jednym z najważniejszych wydarzeń 29. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.
 • "Fuck For Forest" nagrodzone na Warszawskim Festiwalu Filmowym
  Choć zbierają fundusze na działalność ekologiczną, większość dużych organizacji, takich jak WFF czy Rainforest Foundation Fund, nie przyjmuje od nich datków.
 • "Imagine"
  W programie 28. Warszawskiego Festiwalu Filmowego nie mogło zabraknąć produkcji polskich i z udziałem polskich twórców. Na wielkie otwarcie imprezy zaprezentowany zostanie nowy film Andrzeja Jakimowskiego – "Imagine". A oto inni reprezentanci Polski na kultowym festiwalu.
 • "Fuck For Forest" Michała Marczaka wystartuje w konkursie filmów dokumentalnych WFF
  W programie zbliżającego się 28. Warszawskiego Festiwalu Filmowego nie zabraknie produkcji polskich i z udziałem polskich twórców. Imprezę otworzy "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego.
 • "Róża" Wojciecha Smarzowskiego
  Film "Róża" Wojciecha Smarzowskiego został laureatem głównego konkursu 27. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. O Grand Prix w Konkursie Międzynarodowym, którą przyznano w sobotę, walczyło 20 produkcji z całego świata.
 • "Niebezpieczna metoda" za finał WFF
  Tegoroczny Warszawski Festiwal Filmowy jak zwykle kusi różnorodnością: dokumenty i animacje, realistyczne dramaty i science-fiction, wybitni aktorzy i reżyserzy debiutanci – na imprezie takiej jak WFF można zaspokoić rozmaite kinowe pragnienia.