• Frans Timmermans
  Wiceszef KE Frans Timmermans, który w poniedziałek spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim, ma ostatnią szansę na zakończenie sporu z Polską tak, by obie strony wyszły z niego wygrane - ocenił w rozmowie z PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
 • Andrzej Duda z małżonką
  Prezydent Andrzej Duda, który przebywa z kilkudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych, złożył w środę po południu czasu miejscowego kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City. - Prezydent Andrzej Duda powiedział burmistrzowi Jersey City Stevenowi Fulopowi "dość kategorycznie i wyraźnie, że oczekuje wypełnienia obowiązku, jakim jest poszanowanie Pomnika Katyńskiego w Jersey City" - mówił w środę w Nowym Jorku szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
 • Prezydent Duda z małżonką na spotkaniu z przedstawicielami organizacji żydowskich
  Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się w środę w konsulacie RP w Nowym Jorku z przedstawicielami organizacji żydowskich. Według prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego nie rozmawiano o kwestiach majątkowych.
 • Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski
  Podczas najbliższej wizyty w Stanach Zjednoczonych nie jest planowane spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i prezydenta Donalda Trumpa - poinformował we wtorek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Zaznaczył jednocześnie, że spotkanie prezydentów jest planowane na ten rok.
 • Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski
  Podczas najbliższej wizyty w Stanach Zjednoczonych nie jest planowane spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i prezydenta Donalda Trumpa - poinformował we wtorek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Zaznaczył jednocześnie, że spotkanie prezydentów jest planowane na ten rok.
 • Wizyta Kim Dzong Una w Chinach
  Nieoficjalna wizyta Kima w Chinach trwała od niedzieli do środy. Chińskie władze do samego końca starały się utrzymać ją w tajemnicy i dopiero w środę ogłosiły, że przywódca Korei Płn. przebywał w Pekinie. Jeszcze we wtorek rzeczniczka chińskiego MSZ mówiła, że nie posiada żadnych informacji na ten temat. Kim Dzong Un i Xi Jinping spotkali się w pekińskim kompleksie rządowym Diaoyutai, gdzie wciąż stoi posadzone przez Kim Ir Sena drzewo. W Chinach Kimowi towarzyszyła jego żona Ri Sol Dziu.
 • Angela Merkel
  Niemcy na pewno nie będą tym krajem, który będzie głośno krytykował Polskę i jako pierwszy zachęcał do podjęcia ostrych działań. Natomiast w momencie, kiedy instytucje unijne będą gotowe ze swoimi ocenami i trzeba będzie już podejmować decyzje, to można się spodziewać, że Niemcy, podobnie jak większość krajów UE, będą krytycznie nastawione do tego, co się w Polsce dzieje - mówi w rozmowie z dziennik.pl Agnieszka Łada, ekspertka Instytutu Spraw Publicznych.
 • Andrzej Duda
  Prezydent Andrzej Duda odwiedzi USA w maju i wrześniu, będzie uczestniczył w sesjach ONZ, w maju planuje spotkać się z Polonią; nie mogę powiedzieć, czy dojdzie do spotkania na najwyższym szczeblu - mówił w piątek prezydencki minister Wojciech Kolarski.
 • Donald Trump w szpitalu na Florydzie
  Prezydent USA Donald Trump odwiedził w piątek wieczorem czasu lokalnego szpital w Fort Lauderdale na Florydzie, w którym przebywają osoby ranne w strzelaninie w szkole w Parkland. Trump spotkał się także z personelem medycznym szpitala.
 • Joanna Kopcińska
  10 kwietnia 2010 r. wydarzyła się wielka tragedia, zginęły elity narodu polskiego, ludzie różnych barw politycznych; nie ma mowy, by na tej tragedii uprawiać politykę - mówiła rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska odnosząc się do słów ambasadora Rosji Siergieja Andriejewa.