• Leonardo DiCaprio kontra "miś" w "Zjawie"
  Leonardo DiCaprio zrobił wiele, by w "Zjawie" wiarygodnie sportretować XIX-wiecznego trapera Hugh Glassa. Wchodził do lodowatej rzeki, ciągle był przemarznięty, spał w skórze martwego zwierzęcia, walczył z niedźwiedziem, a nawet zjadł surową wątrobę bizona (dzięki czemu na ekranie można zobaczyć jego prawdziwą reakcję na tę "potrawę")...
 • Jake Gyllenhaal: Ten projekt był dla mnie obietnicą przeżycia przygody
  Raz niemal odmroziłem sobie ucho. Bo uznałem, że do mojego bohatera nie pasują ciepłe szale i maski. Łaziłem więc po tym mrozie z odsłoniętą twarzą – mówi Jake Gyllenhaal, który wystąpił w dramacie "Everest".
 • Jake Gyllenhaal jest bokserem
  To kolejna zaskakująca metamorfoza Jake'a Gyllenhaala. Po znakomitej roli łowcy sensacji w "Wolnym strzelcu" (która być może przyniesie mu Oscara), utalentowany aktor wcielił się w rolę boksera, któremu u szczytu sławy zaczyna się walić życie osobiste. Aby je odzyskać będzie musiał stoczyć bardzo trudną walkę. Filmografia Gyllenhaala pełna jest takich mocnych, unikalnych występów, dowodów na jego niesamowitą zdolność przeobrażenia i adaptacji.
 • Jake Gyllenhaal w filmie "Wolny strzelec"
  "Wolny strzelec" – jeden z najlepszych debiutów kończącego się roku – daje widzowi pewną wiedzę. A to, co ten z nią zrobi, to zupełnie inna sprawa.
 • Jake Gyllenhaal w pogoni za sensacją
  Są takie filmy, które niejako mimochodem demaskują mechanizmy działania współczesnych mediów. Ukazują hierarchię wartości, w której słowo "moralność" zastąpione jest przez "wyłączność", o etyce dziennikarskiej najwyraźniej nikt nie słyszał, a empatia stanowi wyraz największej słabości.
 • "Wolny strzelec" na szczycie w USA
  Obraz "Wolny strzelec" z Jakiem Gyllenhaalem w roli głównej trafił na pierwszą pozycję amerykańskiego box office.
 • Christian Bale w filmie "Mechanik"
  Mark Wahlberg pochwalił się ostatnio, że dla "Gracza" schudł 28 kilogramów. Nie on pierwszy! Lista aktorów, którzy dla roli przeszli na ostrą dietę, często ryzykując zdrowiem, jest długa i wręcz szokująca.
 • "Wolny strzelec" – współczesne arcydzieło z Jakiem Gyllenhaalem
  "Wolny strzelec" to jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. W głównej roli, poddany ostrej diecie, Jake Gyllenhaal, któremu wiele osób za tę rolę zwiastuje nominację do Oscara. A może nawet zwycięstwo w wyścigu o nagrodę Akademii Filmowej.