• Mietek Szcześniak
  Nie ma Polaka, który nie znał by słów „Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą” autorstwa księdza Jana Twardowskiego Mietek Szcześniak za punkt honoru postawił sobie, by spuściznę tego wybitnego polskiego poety przybliżyć i pokazać, że nie ogranicza się ona tylko do wspomnianego cytatu. O płycie „Nierówni” artysta opowiada z charakterystyczną dla siebie skromnością.
 • Ludwik Dorn
  Jarosław Kaczyński powiedział te straszne słowa o politykach PO, bo nie mógł ich skierować do Andrzeja Dudy. Gdzie we wtorek doszło do zdrady? Przecież nie na sali sejmowej, tylko w Pałacu Prezydenckim - mówi Ludwik Dorn w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Lech Wałęsa
  "Jeszcze będziemy Jarosławowi Kaczyńskiemu stawiać pomniki, że wymusił na nas zrobienie czegoś mądrego i dobrego. Bez niego byśmy spali, płynęli, tacy poprawni politycznie, tacy zadowoleni z tego, co jest" – mówi były prezydent Lech Wałęsa w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Stanisław Zabłocki
  W obowiązującej jeszcze ustawie już w art. 1 jest wyraźnie zaznaczone, że Sąd Najwyższy jest powołany do sprawowania wymiaru sprawiedliwości. W nowej tego nie ma. Ma jedynie stać na straży, zapewniać nadzór, rozpatrywać itd. Freudowska pomyłka czy rezygnacja w pełni zamierzona? – pyta w rozmowie z DGP Stanisław Zabłocki, prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego.
 • Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro
  Reforma opiera się na założeniu, że sędziowie stanowią postkomunistyczną kastę i że dbają tylko o swoje przywileje. Co do zasady teza ta jest fałszywa, a co za tym idzie wymiana kadr bez zmian instytucjonalnych i warunków pracy nie zagwarantuje, że nowi ludzie będą jakościowo lepsi.
 • Dariusz Rosiak
  Chińczyk przyjeżdża i mówi wprost: „Mam w d… czy waszym państwem będzie rządził bandyta i despota, czy też szczery demokrata, bylebyście nam zapłacili”. I interes się kręci: Chińczycy budują szkoły i koleje, w zamian biorą uran czy co tam jeszcze mogą - mówi Dariusz Rosiak w rozmowie z Robertem Mazurkiem. 
 • Katarzyna Piekarska fot. Maksymilian Rigamonti
  "Kiedy patrzymy na tę nijakość polityczną, to Kaczyński na jej tle jest jedynym politykiem, który ma wizję, który wie, jakiej chce Polski. To przerażające, bo nie wiem, czy sam zdaje sobie sprawę, co jest na końcu tej drogi, jaka Polska i czy taka, w której on sam będzie chciał być" - mówi Katarzyna Piekarska w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Viktor Wanli, fot. Maksymilian Rigamonti
  E-sport do swojego rozwoju nie potrzebuje sportu tradycyjnego, a on nie jest dla nas zagrożeniem. Jest na odwrót. Tworzymy Eligę, ligę drużyn e-sportowych, która na razie tworzy osiem drużyn. Próbowaliśmy rozmawiać z jednym z najważniejszym klubów piłkarskich w Polsce, by działać pod jego marką. Ale okazało się, że działacze jeszcze nie rozumieją rynku e-sportu - mówi z rozmowie z Magdaleną Rigamonti, Viktor Wanli, założyciel i prezes firmy Kinguin.
 • Temida
   Dziennikarz nie może odpowiadać karnie za to, że jego rozmówca skłamał w wywiadzie – uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka.
 • Jarosław Kuźniar
  Niektórzy powiedzą o nim: Żyd, sprzedawczyk, naczelny hejter. To te łagodniejsze określenia. Inni stwierdzą: innowator, super facet, wizjoner, który poprzez technologię wprowadza swój zawód na inny poziom. Wywiad z dziennikarzem Jarosławem Kuźniarem, który opowiada między innymi o swoich autorytetach, uzależnieniach, budowaniu marki i kompleksach.