• Zespół pracowników
  Firmy często zatrudniają nowych pracowników, bo „pasują do zespołu”. To droga do klęski, bo to ci, którzy „nie pasują”, wnoszą powiew świeżości, patrzą na rzeczy z zewnątrz i zgłaszają oryginalne pomysły. Starzy pracownicy uznają ich jednak często za nadgorliwców, a ich pomysły za durne - mówi w wywiadzie dla DGP prof. dr hab. Piotr Płoszajski, kierownik Katedry Teorii Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
 • Paweł Łyjak
  Nikt z polityków mówiących o ucywilizowaniu Wisły, nie zdaje sobie sprawy, jakich nakładów finansowych wymagałyby tak potężne inwestycje i jak byłyby destrukcyjne dla samej rzeki - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti, Paweł Łyjak, flisak. 
 • Robert Gliński
  Obsada to zawsze przepychanka między reżyserem, który chce obsadzić postaci zgodnie ze swoją wyobraźnią, a producentem, który ma inne pomysły biorące się z kalkulacji ekonomicznych typu: "Na Karolaka pójdą, na Janiczka nie, bo jest nieznany" - mówi Robert Gliński, reżyser w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
 • Sędzia Małgorzata Gersdrof
  W opublikowanym w środę wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa. - To tragikomiczne, bo pokazuje, że straciła poczucie rzeczywistości i nie może się pogodzić z przejściem w stan spoczynku - stwierdził wiceszef MS Michał Wójcik.
 • Marsz Równości w Poznaniu
  Społeczna rzeczywistość stanowi skomplikowaną sieć powiązań i zależności, dlatego debata publiczna nie powinna sprowadzać się do powtarzanego bezrefleksyjnie refrenu o oświeconych i ciemniakach czy o patriotach i kosmopolitach - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Michał Buchowski, dyrektor Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
 • Sandra Borowiecka Fot. Maksymilian Rigamonti
  "Przez ostatnie lata nie spotkałam chyba ani jednej polskiej rodziny, w którym nie byłoby jakiegoś numeru w rodzaju psychicznego znęcania się, maltretowania czy molestowania seksualnego - mówi Magalenie Rigamonti Sandra Borowiecka, dziennikarka i pisarka.
 • gospodarka
  Gdy spotykam się z przedsiębiorcami, publicznie ogłaszają, że nie chcą pomocy, lecz w kuluarach stwierdzają, że gdyby państwo zrobiło dla nich to czy tamto, nie powiedzieliby „nie” - przyznaje w rozmowie z Sebastianem Stodolakiem Jan Filip Staniłko dyrektor departamentu innowacji w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Pracował m.in w Instytucie Studiów Przemysłowych, Warszawskim Instytucie Studiów Ekonomicznych oraz Instytucie Sobieskiego. Absolwent studiów doktoranckich na Uniwersytecie Jagiellońskim i Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadził projekty badawcze nt. m.in. różnorodności modeli innowacji i potencjału innowacyjnego w polskich firmach przemysłowych. 
 • Małgorzata Omilanowska Fot. Maksymilian Rigamonti
  Znam wielu, którzy zachorowali, żyją, ale się do choroby nie przyznali. I wielu się nie dziwię, bo jak się przeczyta, co potrafią napisać obcy ludzie...- mówi prof. Małgorzata Omilanowska, była minister kultury w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Monika Jaruzelska
  "Platforma nie jest odpowiedzią na to, co się dzieje. PiS nie wziął się znikąd, to nie inwazja Marsjan, a rezultat ośmiu lat rządzenia PO" - mówi Robertowi Mazurkowi Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.
 • Smutna kobieta ogląda obrączkę
  Związki stały się sposobem na wspólne przeżywanie przyjemności, podczas gdy jeszcze sto lat temu były etatową pracą. W tym świetle nie dziwi, że ludzie coraz częściej decydują się na życie w osobnych domach, nawet jeśli tworzą z kimś parę - tłumaczy w rozmowie z Sebastianem Stodolakiem prof. Marina Adshade, ekonomistka z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej, zajmującą się ekonomią seksu i miłości. Autorka książki „Seks i pieniądze”.