• Dziecko bawi się klockami
  Co powinniśmy wiedzieć o autyzmie? Czy jest możliwe, aby osoby dotknięte autyzmem żyły normalnie?
 • Zaburzenie autystyczne
  Choć wiele osób autystycznych dobrze radzi sobie w społeczeństwie, pracuje i zakłada rodziny - duża ich część ma problemy z pracą, nauką i znalezieniem bliskiej osoby - wynika z opublikowanego raportu z Ogólnopolskiego Spisu Autyzmu.
 • Jakie są objawy zespołu Aspergera?
  Mówi się, że jest łagodniejszą wersją autyzmu, a w ostatnich latach diagnozuje się go u coraz większej liczby dzieci. O tym, czym jest zespół Aspergera i jak go rozpoznać, rozmawiamy z Agnieszką Szafrańską-Romanów, psychologiem psychoterapeutką z Centrum probalans Warszawa.
 • Prezydent Rosji Władimir Putin
  Autyzmu czy jego łagodnej odmiany - Zespołu Aspergera - nie da się wiarygodnie zdiagnozować na odległość. Tak twierdzą eksperci w odpowiedzi na doniesienia amerykańskiej gazety cytującej raport Pentagonu, jakoby prezydent Władimir Putin mógł mieć zaburzenia autystyczne.
 • Google
  Internetowy gigant Google ma pomóc w walce z autyzmem. W swojej chmurze obliczeniowej firma ma przechowywać i udostępniać informacje genetyczne dotyczące tej choroby.
 • 2 kwietnia Światowy Dzień Autyzmu
  Kolejne badania naukowe potwierdzają, że szczepionki nie wywołują autyzmu u dzieci. Amerykańscy eksperci opublikowali wyniki swych testów przed przypadającym dziś Światowym Dniem Wiedzy o Autyzmie.
 • W Chorzowie zostanie uruchomiona klasa dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera
  W Chorzowie od nowego roku szkolnego zostanie uruchomiona klasa dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera - zaburzeniem przypominającym autyzm. Będzie do niej chodziło czworo dzieci. Miasto postanowiło uruchomić taką klasę na wniosek rodziców.