• Para leży w łóżku
  Czym jest więc zakochanie dla kobiet i mężczyzn? Czy pożądanie zawsze idzie z nim w parze? A jaki wpływ na jakość naszej relacji może mieć antykoncepcja? Na pytania odpowiada ekspert programu „Zdrowa ONA”, seksuolog dr Andrzej Depko.
 • Małżeństwo
  Senat odrzucił projekt przewidujący możliwość zrównania wieku wymaganego do małżeństwa dla kobiet i mężczyzn, poprzez obniżenie tego wieku dla mężczyzn - w określonych sytuacjach - z 18 do 16 lat. Projekt powstał jako odpowiedź na skierowaną do Senatu petycję.
 • Kobieta uśmiecha się
  Zespół eDarling postanowił sprawdzić, w których polskich miastach żyją najbardziej zadowoleni single. Pierwsze trzy miejsca przypadły miastom znajdującym się w zachodniej i północnej części kraju. Są to: 1. Bydgoszcz, 2. Szczecin, 3. Poznań. Aż 9 na 10 miast, w których żyją najszczęśliwsi single, leży nad Wisłą, lub na zachód od rzeki.
 • Gra komputerowa
  Oboje dobrze wykształceni. Dojrzali. Zakochani. Ze wspólnymi pasjami. Ślub nie był przypadkowy. Przemyśleli to. Chcieli razem być i dbać o to, aby jak najwięcej ich łączyło... Nawet nie przyszło im do głowy, że właśnie to zabije ich związek. Oto historia małżeństwa, które rozpadło się, bo oboje partnerzy uzależnili się od gry komputerowej i kiedy on postanowił z tym skończyć, ona skończyła z nim.
 • Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda
  Czule splecione dłonie u pary z długim stażem małżeńskim, a do tego szczere uśmiechy i rozluźnione ciała - w małżeństwie pary prezydenckiej nie może być mowy o nieporozumieniach, jeśli na zdjęciach widać coś takiego! Sami zobaczcie!
 • Pieniądze czy miłość?
  Osoby z najwyższym wskaźnikiem zdolności kredytowej nie tylko mają o sobie lepsze zdanie, ale są także bardziej skłonni tworzyć sformalizowane związki z innymi osobami, dowodzą badania DFRB. Natomiast prawie połowa (49%) ankietowanych przez WalletHub stwierdziła, że nie poślubiłaby kogoś z negatywną historią kredytową, przy czym (34%) nie zdecydowałoby się nawet na randkę z taką osobą.
 • Kobieta w średnim wieku
  Średni wiek Polek rodzących dzieci od początku lat 90. konsekwentnie rośnie. W 1990 roku wynosił 26,7 lat, w 2008 – 28,2 lat, a w 2015 było to już 29,7 lat – wynika z danych GUS. W związku z tym spada także dzietność w Polsce – w ubiegłym roku jej współczynnik wyniósł zaledwie 1,3, podczas gdy w 1990 roku na jedną kobietę urodziło się 2 dzieci. Jeśli do tego dodamy malejącą liczbę małżeństw i rosnącą liczbę rozwodów, dane demograficzne w naszym kraju mogą niepokoić. Zdaniem ekspertów za taki stan rzeczy odpowiada przede wszystkim pięć czynników: tzw. wyścig szczurów, kultura instant, sytuacja gospodarcza, komunikacja internetowa i zdrady.
 • Para myje razem okna
  Jeszcze w XXI w. podział domowych obowiązków był bardzo jasny – prym w tej kwestii wiodły panie. A jak wygląda to współcześnie – w czasach, kiedy kobiety realizują się zawodowo równie mocno jak mężczyźni? A może prace domowe zlecamy profesjonalnym firmom? Marka Hotpoint postanowiła to sprawdzić w swoim najnowszym badaniu „Obowiązki domowe XXI wieku". Oto wyniki!
 • Zakochani jedzący lody
  Kino, kolacja, koncert to pomysły na pierwszą randkę z kategorii „bezpieczne”. A może od pierwszego spotkania wyjść poza strefę własnego komfortu i spróbować czegoś niebanalnego?
 • Kobieta z kieliszkiem wina
  Jeszcze całkiem niedawno uważało się, że wesele to dla samotnych dobra okazja do poznania kogoś ciekawego. Dziś po tamtym przekonaniu już nic nie zostało. Oto, co współcześni single sądzą o weselach.