• Kobieta z kieliszkiem wina
  Jeszcze całkiem niedawno uważało się, że wesele to dla samotnych dobra okazja do poznania kogoś ciekawego. Dziś po tamtym przekonaniu już nic nie zostało. Oto, co współcześni single sądzą o weselach.
 • Rozwód
  Mimo trwałego rozpadu pożycia małżeńskiego, sąd może nie orzec rozwodu ze względu na dobro małoletnich dzieci, niezgodność z zasadami współżycia społecznego lub w sytuacji, gdy tego rozwiązania żąda wyłącznie małżonek winny rozstania. Jednak pozew wolno składać wielokrotnie.
 • Para rozmawiająca w łóżku
  Blisko 70 proc. dorosłych Polaków doświadczyło prawdziwej miłości, 65 proc. jest w stałych związkach i aż 78 proc. z nich, gdyby miało jeszcze raz podjąć decyzję, wybrałoby tego samego partnera/ partnerkę – wynika z badania „Obraz obyczajowości seksualnej współczesnych Polaków” zrealizowanego przez IQS dla prof. Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmy. 10 proc. ankietowanych jednocześnie przyznaje, że zdarzyło im się być w dwóch związkach jednocześnie.
 • Dlaczego się rozstajemy?
  "Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki”. Niestety, z powodu braku refleksji część z nas stale powiela te same błędy przy wyborze partnera. Większość osób ma za sobą związki, które początkowo, na etapie „różowych okularów”, zapowiadały się na idealne. Niestety proza życia nie okazała się dla nich łaskawa i zakończyły się z różnych powodów. Co jest ważne dla zbudowania nowego, zdrowego związku? To, by uświadomić sobie, co przeszkadzało w poprzednim. Warto więc zastanowić się, z jakich powodów związki rozpadają się najczęściej. Portal matrymonialny MyDwoje zapytał o to blisko 1000 ankietowanych singli w badaniu „Dlaczego rozpadł się Twój poprzedni związek?”. Zobacz, jak odpowiadali poszukujący partnera.
 • Dlaczego facetów kręcą kobiety aktywne fizycznie?
  Wcale nie chodzi o to, jakie mają ciała! Oto, co chwalą sobie panowie w swoich partnerkach - sportsmenkach na forach internetowych.
 • Infografika
  „Mężczyźni wolą blondynki”. Tytuł popularnego musicalu nie pozostawia złudzeń, a tytułowe stwierdzenie do dziś robi zawrotną karierę udowadniając, że panowie zdecydowanie preferują kobiety o delikatnej, subtelnej urodzie w typie słowianki. Ale czy ten wybór dotyczy również mężczyzn?
 • Marika
  Tegoroczne lato Marika spędzi w pracy. Wokalistka ma w planach występy na wielu festiwalach i koncertach plenerowych. Twierdzi, że z mężem są przyzwyczajeni do częstej i długiej rozłąki i dopóki nie zostaną rodzicami, oboje chcą się całkowicie poświęcić pracy. Marika uważa jednak, że rozłąka może stanowić element cementujący związek.
 • Monika Gawlińska, Robert Gawliński
  Robert i Monika Gawlińscy są małżeństwem od blisko 30 lat. Dziś tworzą niezwykle zgraną parę i jak zapewnia muzyk, nie wyobrażają sobie życia bez siebie. Jego żona wyznaje jednak, że ich związek nie zawsze był taką sielanką.
 • Jacek Braciak, Marta Ścisłowicz
  Jacek Braciak najwyraźniej nie płacze już po rozstaniu z Mają Hirsch. Na uroczystej premierze filmu "Kamper" aktor pojawi się z nową partnerką u boku. Jego ukochana to Marta Ścisłowicz, aktorka znana widzom takich seriali, jak "Druga szansa", "Strażacy", "Lekarze" czy "M jak miłość".
 • Różne twarze kobiet
  Kobiety robią co mogą, by spodobać się mężczyznom. Drogie zabiegi, treningi, godziny w butikach, u kosmetyczek, fryzjerów. Ale czy na wszystko mają wpływ?