W tej fazie inwestycji powstanie jeden 10-piętrowy budynek, w którym znajdzie się 99 mieszkań, 9 lokali usługowych na parterze oraz 11 lokali biurowych na pierwszym piętrze. Mieszkania będą miały powierzchnię 51 – 85 mkw. Każdy z lokali zostanie wyposażony w balkon, taras lub przeszkloną werandę oraz duże drewniane okna.

To właśnie ten blok ma być gotowy w 2012 roku. To jednak nie wszystko, co planuje Ronson przy Kłobuckiej. Cała inwestycja będzie składała się z czterech budynków z 450 mieszkaniami łącznie. Gotowe osiedle zostanie ogrodzone i objęte ochroną.

Pozorna promocja

Sprzedaż mieszkań w projekcie rozpoczęła się jeszcze w czasie wakacji. Deweloper ustalił wtedy stawki za 1 mkw. na poziomie 7900 – 8900 zł brutto. We wrześniu jednak Ronson podwyższył ceny do przedziału 8300 – 9500 zł za 1 mkw. Taka taktyka chyba się nie sprawdziła, ponieważ wraz z ogłoszeniem rozpoczęcia budowy firma zapowiedziała promocje. Do końca października ceny mieszkań w Sakurze zostały obniżone o 7 proc. i znów zaczynają się od 7900 zł za 1 mkw. brutto.

"Wraz z rozpoczęciem prac budowlanych w przygotowaliśmy wyjątkową ofertę na mieszkania w tym projekcie, dzięki czemu kupujący mogą zaoszczędzić nawet 51 tys. zł. Z naszych analiz wynika, że nowa oferta jest jedną z najatrakcyjniejszych w okolicy pod względem stosunku ceny do standardu wykonania inwestycji" - mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Ronson Development.


Postępowanie takie przypomina sztuczki stosowanie w niektórych hipermarketach, w których ceny są podnoszone tylko po to, aby później móc ogłosić wielką promocję, gdy powrócą do poprzedniego poziomu.

Nie jest też tak, że stawki za mieszkania na osiedlu Sakura są niższe niż u reszty konkurentów. Już mały przegląd ofert ze Służewca pozwoli na znalezienie lokali w podobnej cenie, a nawet o kilkaset złotych tańszych. W dodatku są to mieszkania w budynkach oddanych już do użytku lub będących w zaawansowanych stadiach budowy.

Lotnisko za miedzą

Elementem projektu, którego unikalność podkreśla deweloper, ma być utworzony na wewnętrznym dziedzińcu ogród w stylu japońskim zawierający elementy małej architektury oraz bujną roślinność. Ma on zająć 2300 mkw. powierzchni. "Wspólna przestrzeń, jaką będzie ogród, pozwoli mieszkańcom na odpoczynek w ciszy i spokoju po całym dniu pracy" czytamy w materiałach dewelopera. Spokój ten może być jednak poważnie zagrożony.

Tuż obok znajdują się Państwowe Tory Wyścigów Konnych, a nieco na zachód linia kolejowa i budowa trasy N-S. Te dwie ostatnie nie powinny być jednak szczególnie uciążliwe dla mieszkańców osiedla. Problematycznym sąsiadem może się za to okazać lotnisko na Okęciu. Pasy startowe położone są około 1 km od Sakury, a odgłosy wzbijających się w niebo maszyn słychać na całym Służewcu.