Majdan to próba zamachu stanu. A protesty czynią nierealistycznym - pomysł przeprowadzenia wcześniejszych wyborów prezydenckich. Tak o wydarzeniach w kraju mówił w Davos premier Ukrainy Mykoła Azarow. Realizowana jest prawdziwa próba zamachu stanu - cytuje agencja Interfax wypowiedź Azarowa, który uczestniczy w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, w Szwajcarii.

Reklama

Dodał, że wszyscy którzy popierają protesty powinni powiedzieć jasno, że są za obaleniem prawowitych władz ukraińskich, a nie kryć się za stwierdzeniami , że uczestniczą w pokojowym proteście. Protesty zaś , czynią ideę przeprowadzenia wcześniejszych wyborów prezydenckich, absolutnie nierealistyczną. Wybory planowane są na wiosnę przyszłego roku. Jak przeprowadzić wybory, gdy centralny Kijów jest praktycznie okupowany przez walczące grupy? - cytuje go Interfax.

Według ostatnich doniesień z Kijowa, prezydent Wiktor Janukowycz proponuje przeprowadzenie nadzwyczajnej sesji Rady Najwyższej. Według nieoficjalnych informacji, parlamentarzyści rozpatrzą ewentualną dymisję rządu oraz odwołanie przyjętych niedawno i krytykowanych jako niedemokratyczne ustaw. Nadzwyczajna sesja Rady Najwyższej miałaby się odbyć w przyszłym tygodniu.