Drużyna Lakers była lepsza od gospodarzy w każdej kwarcie. W jej szeregach wyróżnili się Anthony Davis (39 pkt, dziewięć zbiórek) i LeBron James (31 pkt, osiem asyst, siedem zbiórek), który m.in. czterokrotnie trafił za trzy punkty.

Reklama

Z kolei najskuteczniejszym zawodnikiem Trail Blazers był Damian Lillard (29 pkt, osiem asyst, siedem zbiórek).

"Jeziorowcy" są najlepsi w Konferencji Zachodniej, zaś ekipa Bucks - we Wschodniej. Oba kluby mają po 20 wygranych i po trzy porażki.

O triumfie "Kozłów" z Clippers przesądziły pierwsza i trzecia kwarta, które rozstrzygnęły na swoją korzyść różnicą - odpowiednio - 15 punktów (30:15) i 16 (35:19). Dwie pozostałe były wyrównane; w drugiej zwyciężyli przyjezdni 28:22.

Reklama

W dniu 25. urodzin bardzo dobrze spisał się Giannis Antetokounmpo (Bucks) - 27 pkt i 11 zbiórek. Zespół Bucks wygrał po raz 14. z rzędu w rozgrywkach 2019/2020.

Kibice byli dziś niewiarygodni i sprawili, że poczułem się wyjątkowo. Zwykle wiele osób świętuje w swoje urodziny, ale ja jestem inny - stwierdził Antetokounmpo, który zapisał na koncie 21. double-double w sezonie.

Wśród pokonanych najlepszy był Kawhi Leonard (17 pkt), który w poprzednim sezonie sięgnął po tytuł mistrzowski w barwach Toronto Raptors.

Wciąż aktualni wicemistrzowie NBA Golden State Warriors, którzy po zmianach kadrowych należą do najsłabszych drużyn - bilans 5-19, pokonali 100:98 w Chicago z Bulls (8-15). Do sukcesu "Wojowników" poprowadził Glenn Robinson III - 20 pkt.

W piątek nie grali zawodnicy New York Knicks (4-18), ale w amerykańskich mediach pojawiła się informacja - potwierdzona przez klub - o zwolnieniu trenera Davida Fizdale'a. Tymczasowym szkoleniowcem został Mike Miller.