Zmagania ekstraligi - podobnie jak w minionym sezonie - będą odbywać się w piątki i niedziele, z wyjątkiem Świąt Wielkanocnych.

Reklama

W pierwszej kolejce, dwa dni po spotkaniach we Wrocławiu i Częstochowie, truly.work Stal Gorzów podejmie ekipę z Leszna, natomiast beniaminek PGG ROW Rybnik zmierzy się u siebie ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra.

Druga runda PGE Ekstraligi odbędzie się w trakcie Świąt Wielkanocnych (wyjątkowo dwa z czterech meczów w sobotę) i emocji na pewno nie zabraknie. Wówczas odbędzie się m.in. spotkanie w Lesznie mistrza kraju z wicemistrzem z Wrocławia.

Część zasadnicza sezonu 2020 zakończy się 23 sierpnia, a runda finałowa będzie rozgrywana od 6 do 27 września, gdy powinien zostać wyłoniony mistrz Polski.

Na 19 lipca zaplanowano PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi.

Program 1. kolejki żużlowej ekstraligi: 3 kwietnia, piątek: Betard Sparta Wrocław - Speed Car Motor Lublin, forBET Włókniarz Częstochowa - MrGarden GKM Grudziądz 5 kwietnia, niedziela: truly.work Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno, PGG ROW Rybnik - Stelmet Falubaz Zielona Góra