Bednorz od początku sezonu Serie A prezentuje wysoką formę i często jest liderem swojego zespołu. Modena po rozegraniu 12 spotkań ma tyle samo punktów co druga Sir Safety Conad Perugia, ale odniosła jedno zwycięstwo mniej niż drużyna prowadzona przez trenera reprezentacji Polski Vitala Heynena.

Reklama

Liderem jest Lube, które ma siedem punktów przewagi nad dwiema kolejnymi ekipami w stawce. Bieniek jak na razie w tym sezonie sporadycznie trafia do wyjściowego składu obrońców tytułu. W niedzielę był rezerwowym i wszedł na boisko tylko na krótko w pierwszym i czwartym secie. W tym czasie nie zdobył żadnego punktu ani nie pojawił się na zagrywce. Jego klubowy kolega Brazylijczyk kubańskiego pochodzenia Leal Yoandy uzyskał 15 pkt. Gospodarzom nie pomógł fakt, że Amerykanin Russell Aaron miał dorobek o siedem "oczek" większy.

Lube i drużyna z Trydentu trafiły na siebie również w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Przed nimi jeszcze oba spotkania między sobą w tych rozgrywkach.

W sobotę kolejny efektowny występ w ekstraklasie Italii odnotował Bartosz Kurek. Zdobył 27 pkt i był najlepszym zawodnikiem zespołu Vero Volley Monza, który wygrał u siebie z Kioene Padwa 3:2. Ekipa atakującego reprezentacji Polski plasuje się na ósmym miejscu w tabeli.

Perugia, w której pod okiem Heynena występuje przyjmujący reprezentacji Polski Wilfredo Leon, do zmagań w Serie A wróci 26 grudnia. Zmierzy się wtedy z Top Volley Latina.