Toni Kroos, Nacho Fernandez i Luka Jovic ostrzeliwali słupki oraz poprzeczkę, trzy świetne okazje miał także Karim Benzema, ale bramkarz gości Unai Simon nie dał się zaskoczyć. Publiczność opuszczała stadion Santiago Bernabeu zawiedziona.

"Los Blancos" nie strzelają goli i tracą punkty. Nieoczekiwane potknięcie Realu - napisała w internetowym wydaniu gazeta "Marca".

W tabeli Real traci dwa punkty do Barcelony, która w sobotę wygrała z Alaves 4:1. Bohaterem meczu na Camp Nou był Luis Suarez. Urugwajczyk asystował przy golach Antoine'a Griezmanna, Arturo Vidala i Lionela Messiego, a swój występ zwieńczył golem z rzutu karnego w 75. minucie. Jedyną bramkę dla gości zdobył w 56. minucie Pere Pons.

Po tej kolejce drużyny Primera Division rozpoczną dwutygodniową przerwą świąteczno-noworoczną.