Jak przekazała w poniedziałek spółka, w Wigilię pociągi oraz autobusy zastępczej komunikacji autobusowej uruchamianej przez Koleje Mazowieckie będą kursować jak w dzień powszedni.

Reklama

Jeśli chodzi o pociągi oraz autobusy komunikacji zastępczej to 25 i 26 grudnia będą one kursować jak w dzień świąteczny. Ponadto związku ze zmianą pracy MPL Modlin autobusy lotniskowe będą miały ograniczone godziny kursowania 24 oraz 26 grudnia, a 25 grudnia nie będą kursowały. Szczegółowy rozkład połączeń jest na stronie www.mazowieckie.com.pl w Tabelach Rozkładu Jazdy.

Ogólnie podczas świąt po Mazowszu pojedzie blisko 2000 pociągów. "Aby mogły one wyruszyć na szlak, potrzeba zapewnić obsadę 440 dwunastogodzinnych zmian roboczych maszynistów w sekcjach warszawskich. W sekcji w Sochaczewie i Tłuszczu podróżnych będzie woziło 190 maszynistów. Obsługę pociągów w tych dniach na całym Mazowszu zapewni 575 pracowników drużyn konduktorskich, a bilety na świąteczne podróże będzie sprzedawać ponad 230 pracowników kas biletowych" - przekazały Koleje Mazowieckie.

Koleje przypomniały także, że w czasie Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku podróżni mogą skorzystać z dwóch propozycji tańszych przejazdów pociągami, czyli z "Biletu Wycieczkowego" oraz "Biletu Turysty". Szczegóły tych promocji dostępne są na stronie KM.