Alaphilippe, Hirschi i Yates na ostatnim podjeździe osiągnęli kilkunastosekundową przewagę nad peletonem. Gdy zbliżali się do mety, to Francuz jako pierwszy rozpoczął sprint i nie dał się wyprzedzić.

To było jego piąte w karierze etapowe zwycięstwo w Tour de France. W poprzedniej edycji przez ponad połowę wyścigu jechał w żółtej koszulce lidera, ale ostatecznie zajął piąte miejsce.

Zasadnicza grupa ze wszystkimi faworytami wyścigu dotarła na metę dwie sekundy po zwycięzcy. Czwarte miejsce zajął Belg Greg Van Avermaet z polskiej grupy CCC.

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) był 38. ze stratą 1.04.

W klasyfikacji generalnej Alaphilippe o cztery sekundy wyprzedza Yatesa i o siedem Hirschiego. 17 sekund traci do lidera aż 32 zawodników, a w tym gronie są broniący tytułu Kolumbijczyk Egan Bernal (Ineos Grenadiers) i jego najgroźniejsi rywale.

W poniedziałek kolarze także ruszą z Nicei, a finiszować będą w Sisteron po przejechaniu 198 km.