Utrudnienia dotyczą to zarówno pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1 i S3 jak również składów Kolei Mazowieckich na liniach R6 Warszawa – Czyżew, R9 Warszawa – Działdowo, R7 Warszawa – Dęblin.

Rzecznik PKP: Na podstacji Warszawa Praga doszło do zadymienia

Jak wyjaśnił PAP rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski, na podstacji Warszawa Praga doszło do zadymienia. Zadziałały systemy bezpieczeństwa i został odcięty prąd w sieci trakcyjnej - przekazał rzecznik dodając, że na miejscu pracują służby PKP Energetyka, które pracują nad przywróceniem zasilania.

Reklama

Z przyczyn technicznych występują utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM i KM na odcinkach: Warszawa Wileńska – Małkinia, Warszawa Zachodnia – Legionowo Piaski, Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego. Pociągi SKM linii S1 i S3 w obu kierunkach mogą być opóźnione do około 60 minut. Ponadto, pociąg SKM linii S1: nr 97248/9 ze stacji Otwock (odjazd o godz. 16.32) do stacji Pruszków i nr 99558/9 ze stacji Pruszków (odjazd o godz. 19.10) do stacji Otwock zostały odwołane w całej relacji.

Reklama

O utrudnieniach informują Koleje Mazowieckie

O utrudnieniach informują tez Koleje Mazowieckie. "Utrudnienia w ruchu pociągów na liniach Warszawa – Czyżew, Warszawa – Działdowo, Warszawa – Dęblin. Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, kursujące w skróconej relacji. Opóźnienia pociągów mogą ulegać zmianie" - napisały KM.

Reklama

W związku z trudną sytuacją na Warszawskim Węźle Kolejowym od godziny 17.30 wprowadzono wzajemne honorowanie biletów KM – ZTM/SKM Warszawa we wszystkich pojazdach (autobusy, tramwaje, pociągi, metro linii M1, M2) obowiązujące w strefie 1. i 2. honorowanie biletów obowiązuje do odwołania.

Autorka: Marta Stańczyk