• Björn Borg i Wojciech Fibak
  Rządzili na kortach, a ich pojedynki przeszły do historii tenisa. Bjoern Borg i John McEnroe mierzyli się ze sobą 22 razy - każdy z nich wygrał 11 spotkań. Teraz na ekrany kin wszedł film "Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem", przedstawiający ich zaciekłą rywalizację w finale Wimbledonu w 1980 roku. Jaki naprawdę był szwedzki as tenisowy Björn Borg? Co napędzało porywczego Amerykanina Johna McEnroe? O tym m.in. rozmawialiśmy z legendą polskiego tenisa, Wojciechem Fibakiem, który doskonale znał obu zawodników.
 • Heinrich Himmler
  To jedna z najbardziej tajemniczych i przerażających postaci hitlerowskiego imperium zła. Historyk Peter Longerich na blisko 1000 stronach przedstawia sylwetkę Heinricha Himmlera, człowieka odpowiedzialnego za śmierć niezliczonych istnień ludzkich.
 • Gen. Marian Zacharski
  Z Polski wyjechał po głośnej aferze "Olina". Teraz gen. Marian Zacharski znów jest w kraju. Promuje swoje dwie książki, które niedawno ukazały się na rynku. W rozmowie z dziennik.pl były as wywiadu PRL mówi m.in. o planach na kolejne książki, komentuje zarzuty Józefa Oleksego pod swoim adresem, a Vincenta Severskiego nazywa... pionkiem
 • Marian Zacharski jako oficer UOP
  Człowiek, o którym uczą na szkoleniach w CIA i jednocześnie pułkownik UOP, który werbował na Majorce Władimira Ałganowa, po wielu latach nieobecności przyjeżdża do Polski. Tym razem jednak Marian Zacharski zjawi się nad Wisłą, by promować swoje dwie najnowsze książki.
 • Odebranie władzy ludowcom na Podkarpaciu i oddanie jej w ręce PiS poważnie niepokoi polityków PSL. "Współpraca z PO nie układa się tak różowo" - przyznaje w rozmowie z dziennik.pl poseł Eugeniusz Kłopotek. 
 • Wojciech Olejniczak
  Europoseł SLD krytykuje na blogu władze Warszawy i budowniczych metra za paraliż komunikacyjny. "Ja byłbym lepszym prezydentem" - powiedział w rozmowie z dziennik.pl Wojciech Olejniczak, ale dopytywany o kandydowanie w ewentualnych wyborach dyplomatycznie się od tego dystansuje.
 • "Wspólny wróg. Hitlerowskie Niemcy i Polska przeciw Związkowi Radzieckiemu"
  To druga książka w ostatnim czasie, po "Pakcie Ribbentrop-Beck" Piotra Zychowicza, która podejmuje wątek niemiecko-polskiego sojuszu i ewentualnego wspólnego ataku na Związek Radziecki. Tym razem jednak relacje Polski z ówczesnymi hitlerowskimi Niemcami przedstawia renomowany historyk, dyrektor niemieckiego Wojskowego Biura Badań Historycznych, prof. Rolf - Dieter Mueller.
 • "Lech Kaczyński. Biografia polityczna"
  "Wyjątkowość polega na tym, że jest to pierwsza naukowa, empiryczna książka o Lechu Kaczyńskim" - mówi Sławomir Cenckiewicz. Książka "Lech Kaczyński. Biografia polityczna" ma pojawić się na półkach w drugiej połowie maja.
 • Marcin Wolski
  Marcin Wolski, satyryk, felietonista i pisarz gościł na promocji książki "Lech Kaczyński. Biografia polityczna" autorstwa grupy badaczy pod wodzą Sławomira Cenckiewicza. To pierwsza naukowa biografia byłego prezydenta. Autorzy zakładają, że książka odkłamie "niezliczoną ilość przekłamań i zwykłych kłamstw na temat Lecha Kaczyńskiego". Wolski przyjmuję tę książkę z ogromnym entuzjazmem.