Minister edukacji dla DGP: Karta Nauczyciela wymaga zmian
25 lutego 2014 "Karta Nauczyciela nie potrafi docenić najlepszych nauczycieli, za to skutecznie
chroni słabych" - twierdzi minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". "Dyrektor szkoły musi mieć dużą swobodę w organizowaniu
pracy szkoły, nagradzaniu współpracowników. Musi mieć możliwość
pożegnania się z nauczycielem, który nie spełnia jego oczekiwań. Zwolnienie słabego nauczyciela jest drogą przez mękę" - podkreśla szefowa resortu.