• Krzysztof Brejza, fot. Maksymilian Rigamonti
  Zbliżają się wybory parlamentarne w Polsce. O planach na najbliższe trzy miesiące opowiada szef sztabu wyborczego PO-KO. "Nie będzie już tylko narzekania. Anty-PiS nie wystarczy. Potrzeba pozytywnego programu" - mówi Krzysztof Brejza w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Jerzy Halbersztadt Fot. Maksymilian Rigamonti
  W 2007 r., kiedy w Warszawie i całej Polsce zaczęła rządzić PO, szybko się okazało, że politycy tej partii chcieli zrobić z POLIN swoje własne osiągnięcie - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti były dyrektor i współtwórca Muzeum Historii Żydów Polskich, Jerzy Halbersztadt.
 • Piotr Semka fot. Maksymilian Rigamonti
  Tusk ma ogromną siłę uwodzenia. Zawsze więcej od niego wymagałem. Był przecież z Gdańska. A moja książka to pean na temat niepowtarzalności Gdańska. Zakładałem, że tradycja tego miasta pchnie go w stronę mądrzejszej syntezy konserwatyzmu z nowoczesnością. Przez lata patrzyłem na niego z zachwytem, nie dostrzegając wad. Teraz jest dla mnie rozczarowaniem. Kiedy w 1991 r. przyjechał do Warszawy, to zachłysnął się blichtrem - mówi dziennikarz Piotr Semka w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Sławomir Nitras
  Teraz stoję na barykadzie i bronię sądów i prokuratury przed PiS, ale nigdy nie twierdziłem, że za rządów PO sądy i prokuratura dobrze funkcjonowały. Tylko wiem, że naprawa jest skomplikowanym i trudnym procesem. A Kaczyński uważa, że weźmie od Mariusza kombinerki i jednym ruchem wszystko wyreguluje - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Sławomir Nitras, poseł PO.
 • Grzegorz Schetyna
  Nie ma związku pomiędzy Platformą a organizacją wizyt polskich urzędników w Katyniu. Tomasz Arabski nie był politykiem, tylko szefem KPRM. Jeśli będzie oczekiwał konkretnego wsparcia, na pewno nie zostaniemy obojętni. Nie rozumiem, po co robić problem w relacjach Platforma – Arabski – mówi Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej
 • Ewa Kopacz
  W Sejmie na dole jest zakład fryzjerski. Obok siebie są trzy fotele. Zdarza się, że na jednym siedzi posłanka PiS, na drugim siadam ja. Zaczynamy rozmawiać, jest całkiem przyjemnie. I nagle wchodzi druga posłanka PiS, zajmuje trzeci fotel i wtedy panie z PiS zaczynają rozmawiać już tylko ze sobą. Mnie nie zauważają. Ta pierwsza pani posłanka nie może się przyznać tej drugiej, że przed chwilą ze mną gawędziła, bo zaraz po wyjściu ta druga doniosłaby na tę pierwszą, że tamta zdradziła i rozmawia z opozycją. Myślę, że oni tam, w PiS, bardzo się pilnują, jeden donosi na drugiego, boją się zostać oskarżeni o bratanie się z opozycją - mówi Ewa Kopacz w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • ksiądz Kazimierz Sowa
  Wieczorem, po ogłoszeniu wyników jedna posłanka PO odwróciła się do mnie i mówi: No tak, dziesiątego każdego miesiąca to teraz my będziemy musieli chodzić na to Krakowskie Przedmieście. Tylko kto egzorcyzmy nam będzie odprawiał? - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti ksiądz Kazimierz Sowa.