• Tak grypy nie wyleczysz
  Co zrobić, by się przed grypą uchronić i jak się leczyć, gdy nas już dopadnie - podpowiada dr Iwona Bartecka-Szarek z Centrum Medycznego Damiana w Warszawie.
 • Aby długi weekend we dwoje się nie dłużył
  Na co dzień mijacie się w biegu, a do przeżywanych razem przygód możecie zaliczyć co najwyżej wspólne przygotowanie kolacji. Aż wybije ta godzina i długo wyczekiwana majówka stanie się faktem. Całe trzy dni tylko wy dwoje, skazani na siebie w słońce i niepogodę, na głośnym deptaku lub nad cichym jeziorem... I co teraz?
 • 11-letnia Malwinka własnym ciałem osłoniła matkę, na którą rzucił się jej konkubent.Kobieta jest ranna, dziewczynka zmarła. Oto dramatyczne dane: w Polsce trzecia część kobiet doświadcza przemocy domowej. Znaczna z nich część ma dzieci – szczególnie bezbronne. Czy można zapobiec kolejnym takim dramatom? Tak – ofiary nie są zdane tylko na siebie. Ale pomocy jest wciąż za mało.
 • Nie da się ukryć: obowiązki domowe to syzyfowa praca. Ledwie człowiek skończył, już musi zaczynać od nowa. Ciebie również ogarnia zimny dreszcz na myśl o nierównej walce z groźnie wyglądającą stertą brudnych naczyń? Nie jesteś osamotniony. Przeczytaj, które prace domowe wzbudzają w Polakach największą nienawiść.
 • Bezdomna lalka szokuje Amerykę
  Lalka Barbie pokazała się nam we wielu wcieleniach, jednak dla większości jedno było wspólne: daleki dystans, jaki dzielił ją od rzeczywistości. Idealna figura, różowy pałac, uśmiechnięty Ken przy boku. Teraz producent słynnej lalki stworzył taką lalę, jakiej świat jeszcze nie widział.
 • Wszystko, co dziecięce, uważamy za nieskalane i niewinne. A czy któryś z rodziców przygląda się dokładniej np. opakowaniom od słodyczy, jakie kupuje swojej pociesze? Jeden przyjrzał się i zdębiał. "Są pornograficzne i kompromitujące!" - grzmi.
 • Nie ma chyba sytuacji bardziej sprzecznej z naturą niż ta, gdy matka zabija swe dziecko. Ostatnio dwie drastyczne sprawy wstrząsnęły opinią publiczną. Ciężarna matka poderżnęła gardło trójce dzieci. Inna w trzy tygodnie po porodzie zabiła synka i go zjadła. U obu zdiagnozowano depresję poporodową.
 • Kobiety namiętne - dziwki czy wolne ptaki?
  Zuchwałe, bezwstydne, puszczalskie. Istnieje cała rzesza kobiet, obecnie uznawanych za sławne czy wybitne, która prowadziła mniej lub bardziej swobodne życie seksualne. Czy cierpiały na to, co dziś zwiemy seksoholizmem, czy może po prostu chciały być w stu procentach sobą?
 • Bielizna zawsze była blisko kobiet. Przytrzymywała, ozdabiała i... obrazowała przemiany obyczajowe. Chłopięce koszuliny z lat 20-tych, strzeliste staniki z lat 50-tych, komfortowe i zapewniające swobodę zdobycze feministek z lat 70-tych. Zobacz, jak przez dziesięciolecia ewoluowała kobieca bielizna.
 • W Dniu Matki życzę ci... kariery
  Dziś nakierujmy światła reflektorów właśnie na nie: na matki. Chętnie przyjmą w prezencie upominki i czekoladki, ale prawdopodobnie jeszcze chętniej przyjęłyby pomoc od swoich pracodawców. Mimo, że przed wyemancypowanymi kobietami drzwi kariery teoretycznie stoją otworem, przed matkami zatrzaskują się w szybkim tempie.