• 150 domów czeka w Poznaniu, by móc się podłączyć do systemu miejskiej kanalizacji. Na warszawskim osiedlu Miasteczko Wilanów do dziś nie ma publicznych szkół ani przedszkoli, a drogi są niedokończone. Ani urzędy centralne, ani gminy nie nadążają z budową infrastruktury za rozwojem miast i osiedli.
 • W ciągu najbliższych dwóch tygodni polscy żołnierze w Afganistanie dostaną cztery samoloty bezzałogowe. Dostarczy je izraelski dostawca firma Aeronautic.
 • Zgodnie z prawem w Polsce można zostać właścicielem lokalu i mieć na głowie lokatorów, którzy roszczą sobie prawa do jego zamieszkiwania na podstawie meldunku. Państwo ma sobie radzić z takimi sytuacjami dopiero od 2014 roku.
 • Ministerstwo Obrony Narodowej tnie wydatki. Do likwidacji przeznaczono dwa z istniejących okręgów wojskowych: pomorski i śląski. Szef MON Bogdan Klich zamknął pierwszy etap reform w armii i zapowiada kolejne potężne zmiany.
 • Grupa 21 warszawiaków wystąpiła do wojewody mazowieckiego o unieważnienie pozwolenia na budowę. Powód? Wykonawca nie określił, gdzie zamierza składować wykopaną ziemię. A będzie jej tyle, ile zmieściłoby się w ośmiu Pałacach Kultury i Nauki. Czy to oznacza paraliż budowy?
 • W najbliższych trzech latach Bogdan Klich nie będzie musiał drastycznie obcinać pieniędzy na armię. Do końca 2013 r. MON zachowa budżet na średnim poziomie 1,95 proc. Co prawda gwarantuje to ustawa o modernizacji armii, ale ostatnio nie była ona dotrzymywana.
 • Wojskowi zawinili, handlarza skazali
  Koniec głośnej afery handlu bronią z początku lat 90. Szef MON Bogdan Klich nie odwołał się od postanowienia prokuratury wojskowej o umorzeniu śledztwa w tej sprawie. Decyzja się uprawomocniła.
 • Blog sędziego jak scenariusz komedii
  Od kilku miesięcy pewien sędzia pisze bloga. Robi to anonimowo. W kilkudziesięciu dotychczasowych wpisach pokazał więcej absurdów prawnych niż odbywające się kilka razy w roku ogólnopolskie narady wybitnych przedstawicieli środowiska.
 • Ewa Szklarska, superpolicjantka pomówiona przez złodzieja samochodów ze statusem świadka koronnego, jest niewinna – tak orzekł Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa. Prócz niej uniewinnił jeszcze trzech policjantów
 • Stracili dotacje, bo skrytykowali PARP?
  Kto w tym konflikcie ma rację, zapewne oceni sąd. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozwiązała umowy z czterema firmami z Wielkopolski na dofinansowanie projektów z e-biznesu. Według przedsiębiorców to zemsta za to, że krytykowali PARP i wystąpili do sądu o nakaz wypłaty zaliczki.