• Ceny mieszkań poszły ostro w dół
  Rynek mieszkaniowy podnosi się z zapaści, w którą wepchnął go kryzys. W marcu sprzedano o 20 proc. mieszkań więcej niż w lutym. Ten miesiąc z kolei był lepszy od stycznia o prawie jedną trzecią. "Klienci ruszyli na rynek z masowym przekonaniem, że tak tanio już później nie będzie i warto wykorzystać nadarzającą się okazję"-tłumaczy Łukasz Madej z ProDevelopment.
 • Marcinkiewicz: Rodzina jest najważniejsza
  Jaki jest Kazimierz Marcinkiewicz prywatnie? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można na jego stronie internetowej. Były premier przekonuje, że jest "człowiekiem, dla którego rodzina zawsze była wartością nadrzędną". Link do strony umieszczony jest tuż obok najnowszego wiersza kobiety, dla której Marcinkiewicz zostawił żonę.
 • Każda cela dla niebezpiecznych przestępców, łącznie z kącikiem sanitarnym, będzie stale monitorowana, a zapis z kamer archiwizowany - to decyzja Ministerstwa Sprawiedliwości podjęta po samobójstwie Roberta Pazika, mordercy Krzysztofa Olewnika. Za tę śmierć odpowiedzą dyscyplinarnie były szef więzienia i jeden z jego podwładnych.
 • Wydawcy zainteresowani poezją Izabeli
  Wydawnictwa literackie mogą być zainteresowane wydaniem tomiku wierszy Izabeli, ukochanej Kazimierza Marcinkiewicza. Wybranka byłego premiera opublikowała w internecie kolejny poemat. DZIENNIK sprawdził, jak zareagowali wydawcy. "To ciekawa propozycja" - usłyszeliśmy od jednego z nich.
 • Nauczył Polaków czerpać radość z gotowania. Sprawił, że w naszych kuchniach zaczęliśmy eksperymentować z nowymi smakami. Już nigdy nie usłyszymy jego charakterystycznego głosu, nie zobaczymy jak z poczuciem humoru i pasją opowiada o jedzeniu. Maciej Kuroń nie żyje.
 • Znów padły niesprawiedliwe słowa o "polskim obozie śmierci". W ten sposób szkocka gazeta "Daily Record" określiła obóz koncentracyjny w Auschwitz. Polski konsulat już zaprotestował. Będzie domagał się sprostowania. "Tych rzeczy nie można mylić. Auschwitz nie jest polskim obozem i nigdy nie był" - podkreśla wicekonsul Piotr Leszczyński z konsulatu generalnego RP w Edynburgu.
 • Spór o lot na szczyt w Brukseli wszedł w nową fazę. Najpierw Kancelaria Prezydenta opublikowała listy, z których wynika, że Lech Kaczyński już niemal dwa tygodnie przed szczytem chciał zarezerwować rządowy samolot. DZIENNIK dotarł jednak do korespondencji kancelarii premiera. Z porównania dokumentów wynika, że potrzebę wylotu Donalda Tuska zgłoszono jeszcze wcześniej. A dokładniej, wcześniej o... 23 minuty!
 • PO zamyka prezydentowi drogę na szczyt
  Prezydent pojedzie do Brukseli. Podjął już taką decyzję - zapowiada szef prezydenckiej kancelarii Piotr Kownacki. O uchwale rządu, według której to premier osobiście będzie wyznaczał skład delegacji na szczyt UE, mówi, że jest "warta tyle, ile papier, na którym została wydrukowana". "Rząd nie może zabronić prezydentowi udziału w szczycie UE" - mówi Kownacki.
 • Polityczne trzęsienie ziemi u naszych sąsiadów. Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko rozwiązał parlament. Według ekspertów Juszczenko zdecydował się na ten krok, by pozbyć się swej politycznej rywalki - premier Julii Tymoszenko. Jest ona dla niego zagrożeniem w nadchodzących za półtora roku wyborach prezydenckich. Juszczenko nie mógł też wybaczyć pięknej Julii politycznej zdrady.
 • Były prezydent Warszawy, europoseł Paweł Piskorski, w rękach Rosjan - podaje tvn24.pl. Polityk wraz z delegacją innych eurodeputowanych został zatrzymany w Gruzji. Piskorski chciał tam odwiedzić europejskich obserwatorów, którzy badają sytuację na Kaukazie po wojnie między Rosją i Gruzją. Polityka zatrzymali rosyjscy żołnierze na terytorium, na którym w ogóle miało ich nie być. Moskwa twierdzi, że wycofała stamtąd swoje wojska.