• TSUE
    Prezydent będzie uważnie śledził skutki rozstrzygnięcia TSUE w polskim orzecznictwie i jeśli rozwiązanie ustawowe w tej materii okaże się potrzebne, nie jest wykluczone działanie prezydenta w ramach inicjatywy ustawodawczej - mówi w rozmowie z "DGP" Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP.
  • Sejm
    "Wypełniliśmy intencje TSUE. Przywracamy sędziów, którzy odeszli w stan spoczynku do pracy w Sądzie Najwyższym. W pozostałym zakresie reforma wymiaru sprawiedliwości nadal obowiązuje i jest konsekwentnie wdrażana. Nie zmienimy tego, bo oczekiwania Polaków są dla nas najważniejsze" - deklaruje poseł PiS Marek Ast pytany przez dziennik.pl o nowelizację ustawy o SN.
  • Jan Dziedziczak
    Protestujący mundurowi to "operacja wyłącznie o politycznym charakterze". - Z inspiracji niektórych liderów związków zawodowych, którzy są związani z dawnym systemem. Osobiście z przyjemnością skierowałbym ich do lustracji. Wnioski mogłyby być niezwykle interesujące i być może pozwoliłyby nam odpowiedzieć na wiele podobnych pytań - przekonuje Jan Dziedziczak, polityk PiS.