• Czy będziemy głosować w referendum w sprawie umieszczenia w Polsce elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej? O tym, czy w ogóle jest możliwość zorganizowania takiego referendum, będzie musiała zdecydować Państwowa Komisja Wyborcza - podaje TVP Info. O opinię zamierza poprosić komisję Sojusz Lewicy Demokratycznej.
 • Papież-Polak może zostać beatyfikowany razem z poprzednikami: Piusem XII i Pawłem VI. To nowy pomysł Stolicy Apostolskiej - dowiedziała się nieoficjalnie TVN24. Według telewizji Jan Paweł II mógłby zostać wyniesiony na ołtarze już w przyszłym roku. "On dla nas jest świętym. Ze spokojem czekamy na dzień beatyfikacji czy kanonizacji" - mówi kardynał Stanisław Dziwisz.
 • Wywołał dwie wojny, doprowadził gospodarkę do ruiny, a teraz ma jeszcze problem z... ateistami. Największa amerykańska organizacja, zrzeszająca ateistów i agnostyków, pozwała do sądu prezydenta George'a W. Busha, ale też gubernatora stanu Wisconsin i grupę urzędników. Za ogłaszanie co roku Narodowego Dnia Modlitwy.
 • MSZ: Mamy informacje, że porwany Polak żyje
  Uprowadzony w Pakistanie polski inżynier żyje. Takie informacje, według "Rzeczpospolitej", ma nasz resort spraw zagranicznych. Dlatego MSZ będzie przekonywać stronę pakistańską, by - mimo rozpoczynającego się muzułmańskiego święta - nie ograniczała poszukiwań pracownika firmy Geofizyka Kraków.
 • Szaleniec, który strzelał do uczniów w szkole zawodowej w Finlandii, chwilę później zadzwonił do kolegi. "Właśnie zastrzeliłem dziesięć osób i dzwonię, żeby się pożegnać" - rzucił do słuchawki opanowanym głosem. Gdy skończył rozmowę, podpalił ciała zabitych, a sam strzelił sobie w głowę.
 • Protokoły przesłuchań Alego Agcy trafią z włoskiego sądu do katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. To przełom w polskim śledztwie w sprawie zamachu na Jana Pawła II, bo o protokoły nasze władze starały się kilka lat - podaje TVP Info.
 • Śledczy: Ziobro nie zniszczył swojego laptopa
  Zbigniew Ziobro nie zniszczył służbowego laptopa - uznali prokuratorzy i umorzyli śledztwo. Jak podaje radio RMF, nie byli w stanie z całą stanowczością stwierdzić, czy ślady po uderzeniach na komputerze Ziobry były efektem celowego działania, czy może powstały przez przypadek, podczas przeprowadzki do innego gabinetu.
 • 19-letni kierowca wjechał w grupę dzieci, stojących na przystanku w Mucharzewie (województwo świętokrzyskie). Czworo maluchów jest rannych - dwoje ciężko. Piąte dziecko przywieźli do szpitala rodzice. Jadący alfa romeo nastolatek był trzeźwy.
 • W ciągu zaledwie godziny spowodował dwa wypadki na tej samej ulicy, ale do szpitala trafił, bo... rozbił głowę o latarnię. 63-letni zabrzanin szedł akurat na policyjne przesłuchanie. Do komisariatu trafił zakrwawiony. Zaskoczeni mundurowi musieli wezwać karetkę.
 • Girzyński zawieszony w prawach członka PiS za występ w TVN24
  O karę wnioskował Przemysław Gosiewski, Jarosław Kaczyński się zgodził i zawiesił Zbigniewa Girzyńskiego w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Posła ukarano za występ w programie TVN24. Girzyński przyjął zaproszenie, choć jego partia od wielu tygodni bojkotuje stacje grupy ITI.