• Fundusz jest winny miliony za zabiegi
  Ponad 172 mln zł próbują odzyskać w sądach szpitale za operacje wykonane ponad limit ustalony z NFZ. Skierowały przeciwko Narodowemu Funduszowi Zdrowia już 112 spraw - wynika z danych zebranych przez centralę funduszu.
 • Polskie drogi gorsze niż w Bangladeszu
  Polskie drogi są jednymi z najniebezpieczniejszych w Europie. Nie wypadają też najlepiej na tle całego globu - gorzej jest jedynie u naszych wschodnich sąsiadów i w krajach Trzeciego Świata. To co dla nas nie jest żadną tajemnicą, dostrzegła teraz również Światowa Organizacja Zdrowia.
 • Polska jest współwłaścicielem ogromnej działki na Pacyfiku. Na obszarze równym jednej czwartej powierzchni naszego kraju znajdują się surowce warte aż 40 mld dol. Do kraju wróciła właśnie ekspedycja, która badała zawartość cennych rud w dnie oceanu. Ale na ich wydobycie jeszcze trochę poczekamy.
 • Tradycyjna żarówka przechodzi do lamusa. Najpierw znikną 100-watowe - od 1 września zakazana będzie ich produkcja na terenie całej Unii Europejskiej. Systematycznie rok po roku będą wycofywane żarówki o słabszej mocy, aż do 2012 roku, kiedy zupełnie znikną ze sklepów.
 • Samochody Ferrari wjeżdżają do Polski. Na przełomie października i listopada pierwszy salon tej legendarnej marki zostanie otwarty w Warszawie w budynku Giełdy Papierów Wartościowych. Eksperci są zgodni: chętni na auta, mimo ich astronomicznej ceny i kryzysu, na pewno się znajdą.
 • Kasprzak: "Ostatni list dostarczyłem po 37 latach"
  Dzięki Jerzemu Kasprzakowi ps. Albatros, żołnierzowi Szarych Szeregów, kilkadziesiąt lat po wojnie do warszawiaków dotarły listy, które - wysłane w czasie powstania - wydawałoby się bezpowrotnie zaginęły. Odnalezione cudem, zostały w końcu dostarczone, chociaż zabrało to "Albatrosowi" kilkanaście lat.
 • Dzieci nie pomylą już leków z cukierkami?
  Koniec z reklamami leków przed programami dla dzieci i bezpośrednio po nich. Jak się dowiaduje DZIENNIK, jeszcze przed końcem wakacji wejdzie w życie rozporządzenie ministra zdrowia, które zakaże tego typu praktyk. Resort chce w ten sposób walczyć z niepokojącym wzrostem spożycia leków wśród dzieci.
 • Tak jak przed wiekami na redzie portu w Gdyni załopotały w niedzielę setki ogromnych żagli. 108 najwiekszych i najpiękniejszych żaglowców świata wzięło udział w corocznej paradzie żaglowców. Wśród nich legendarny rosyjski „Siedow”.
 • Czy Katarzyna Niezgoda, obecna partnerka Tomasza Kammela i była wiceprezes banku Pekao SA, nadużyła swoich uprawnień i naraziła dwa banki na straty wielkości nawet 16 milionów złotych? Aferę Kammelgate zbada prokuratura. Za takie przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.
 • To jeden z najbardziej urokliwych regionów Polski, dziś wygląda jak po przejściu kataklizmu. Rozmyte drogi, zerwane mosty i tysiące ludzkich dramatów jej mieszkańców, którym powódź zabrała dorobek całego życia. Nie ma jeszcze dokładnych danych, ale wiadomo, że straty w Kłodzku i okolicach mogą znacznie przekroczyć 100 milionów złotych.