• Kup pan... domenę donaldu-tusku.pl
  Odkąd wykupienie domeny internetowej kosztuje grosze, sprytni Polacy rejestrują najdziwniejsze nazwy. Bardzo często inspiracją są zabawne wypowiedzi kompromitujących się polityków. W ten sposób powstały adresy internetowe takie jak: yesyesyes.pl, niemcymniebija.pl czy spieprzajdziadu.pl.
 • Reklama Polski plagiatuje Francuzów?
  "My już u ciebie byliśmy. Czas, abyś ty odwiedził nas" - oto hasło kampanii reklamowej, jaką prowadzi Polska Izba Turystyki. To pożyteczna akcja, ale jest jeden problem: na podobny pomysł plakatu wpadli już Francuzi. "To nie jest plagiat, bo chodzi o zupełnie inny komunikat, jaki przekazujemy odbiorcy" - bronią się autorzy pracy.
 • Kot grasujący po łąkach zachodniej Polski zadziałał na wyobraźnię Polaków
  Kot grasujący ponoć po łąkach zachodniej Polski zadziałał na wyobraźnię Polaków tak, jak na innych yeti. Widziano go na Opolszczyźnie, Kujawach i Górnym Śląsku. "Bestia" ma nawet swój profil na Naszej-klasie i setki filmików w internecie. Pojawia się na czołówkach lokalnych, a nawet ogólnopolskich gazet, jej istnienie obwieszczano w telewizji. Tylko ile w tym prawdy?
 • Jedynym ratunkiem przed pożarem był skok z okna
  To byli porządni ludzie, nasi przyjaciele - mówią mieszkańcy Kamienia Pomorskiego, którzy patrzyli na śmierć bliskich i sąsiadów. Ludzi ubogich, często wielodzietnych. Twierdzą, że dawny hotel robotniczy nie dość, że zbudowany był z łatwopalnych materiałów, to jego stan techniczny był fatalny.
 • Spłonął hotel socjalny. 22 osoby nie żyją. Zdjęcia dzięki uprzejmości RMF FM
  "To niewyobrażalna tragedia, największy pożar w moim województwie, jeśli nie w Polsce" - mówi DZIENNIKOWI wojewoda zachodniopomomorski. Choć wcześniej służby podawały informację o 22 ofiarach śmiertelnych, teraz potwierdzono śmierć 21 ludzi. Pożar w budynku socjalnym w Kamieniu Pomorskim wybuchł tuż po północy. Zdjęcia na miejscu tragedii wykonał reporter RMF.
 • "Tak wygląda warszawska rzeczywistość. Nie tylko kradnie się miliony, ale i papier toaletowy" - mówi DZIENNIKOWI Tomasz Oleszczuk z biura prasowego stołecznej policji. Komentuje w ten sposób "sukces" stołecznej komendy, która pochwaliła się na swej stronie, że ujęła sprawcę włamania do toalety.
 • Wyniósł z toalety rolkę papieru - odpowie przed sądem. Choć brzmi to jak spóźniony żart na prima aprilis, 26-letniemu Edwinowi L. nie jest do śmiechu. Za kradzież z włamaniem sąd może go skazać na 10 lat więzienia. Dzielni mundurowi chwalą się tym na głównej stronie stołecznej policji.
 • Wyzywają Kaczyńskiego w internecie
  "Ja osobiście nic do niego nie mam, ale wszyscy się z niego śmieją, że kaczka" - mówi DZIENNIKOWI 13-letni Damian, który - podobnie jak dziesiątki innych użytkowników Naszej-klasy - wyzywa w tym serwisie głowę państwa. Z relacji, których udzielili nam młodzi internauci, wynika, że obrażanie prezydenta jest po prostu modne.
 • Kup domenę klamstewka-kownackiego.pl
  DZIENNIK znalazł przedsiębiorcę, który zarejestrował domenę klamstewka-kownackiego.pl w nadziei, że zarobi na jej sprzedaży. Liczy na użytkowników serwisu Allegro. Domena stała się głośna za sprawą rzecznika prasowego rządu Pawła Grasia. To on wymyślił, by rzekome nałogowe kłamanie szefa Kancelarii Prezydenta upamiętnić śmiesznym adresem.
 • Padł nowy rekord w dorocznym konkursie na najwyższą palmę
  W tradycyjnym konkursie z okazji Niedzieli Palmowej padł nowy rekord. Zeszłoroczny zwycięzca obronił tytuł autora najwyższej palmy, poprawiając ostatni wynik o sześć centymetrów. Jego palma wystrzeliła w niebo na 33 metry 45 centymetrów. O tym, jak zbudować palmę i czy warto poświęcać na to pół roku, opowiada nam zdobywca drugiego miejsca Andrzej Leszczyński.