• Ugoda z Eureko dotycząca PZU jest już prawie pewna. Według naszych informacji rząd jest gotów zapłacić Eureko z kasy PZU 4,5 miliarda złotych. Jednak jak ustaliliśmy, koszt ugody będzie znacznie wyższy i sięgnie w rzeczywistości ponad 8,5 miliarda złotych.
 • Amerykanie mają wkrótce zdecydować, czy wyślą do Afganistanu dodatkowe 40 tys. żołnierzy. Ich posiłki stacjonowałyby blisko zarządzanej przez Polaków prowincji Ghazni. To może zwiększyć i tak duże już problemy polskiego kontyngentu. "Wówczas wyparci przez Amerykanów talibowie mogą schronić się w naszej prowincji" - przyznaje wysoki rangą oficer z Dowództwa Sił Operacyjnych.
 • Stadion Narodowy obrośnie handlem
  Narodowe Centrum Sportu to już tylko nazwa spółki budującej stadion narodowy. NCS jako nowoczesny kompleks, obejmujący między innymi halę widowiskowo-sportową, prawdopodobnie nigdy nie powstanie. Wokół stadionu będą hotele i, jak za starych czasów, handel.
 • Stadion Narodowy będzie droższy o 800 mln
  Do pierwszego gwizdka na Euro 2012 zostało 999 dni, a impreza staje się coraz droższa. Warszawski Stadion Narodowy, na którym zostanie rozegrany mecz otwarcia, będzie kosztował prawie dwa razy więcej niż zakładano - zamiast 1,2 miliarda blisko 2 miliardy złotych.
 • Ze szkoleń organizowanych w Polsce przez resort spraw zagranicznych uciekło przynajmniej pięciu obywateli Afganistanu - ustalił DZIENNIK. Od ucieczki minęło dziewięć miesięcy, jednak ich losu nie udało się wyjaśnić prowadzącym poszukiwania: policji, straży granicznej i służbom specjalnym.
 • Grad czeka na decyzję o dymisji. Zegar tyka
  72 nerwowe godziny czekają ministra skarbu. Tyle zostało do wtorku, kiedy premier ma oznajmić, czy Aleksander Grad pozostanie na swoim stanowisku. "Wtorkowy termin jest naturalny, bo ten tydzień był trudny, była rocznica. A do takich spraw lepiej nabrać dystansu" - tłumaczy długą zwłokę w podjęciu decyzji jeden z współpracowników Tuska.
 • Dymisji w MSWiA ciąg dalszy.
  Dymisji w MSWiA ciąg dalszy. Pracę stracił szef policyjnego biura kadr. To już drugi urzędnik, który zapłacił stołkiem za przegraną z prezydentem awanturę o nominacje generalskie. DZIENNIK ustalił, że ze stanowiskami pożegnają się kolejni współpracownicy wicepremiera Grzegorza Schetyny.
 • Katarczycy milczą, jak zaklęci
  Ministerstwo Skarbu nie otrzymało wczoraj informacji, czy katarski fundusz QIA kupi stocznie w Gdyni i Szczecinie. O północy upływał termin, w którym Katarczycy mieli się zdecydować, czy wezmą udział w transakcji. Jednak milczeli. Według TVN24, decyzję poznamy dopiero dziś po południu.
 • Im bliżej 70. rocznicy rozpętania II wojny światowej, tym bardziej wzmaga się aktywność wywiadów. Jak ustalił DZIENNIK, Rosjanie dostali od naszych służb zagadkowy list. Co w nim było? To tajemnica. Wiadomo, że miał zapobiec prezentacji książki oskarżającej Polskę o współpracę z Hitlerem.
 • Minister sportu Mirosław Drzewiecki zabrał sowite, ponadstutysięczne premie szefom spółki PL.2012, która monitoruje przygotowania do Euro w Polsce. Tyle że, choć menedżerowie zainkasowali nagrody w całości, to oddawać je będą na raty - po 3,5 tys. zł miesięcznie. "Minister robi z opinii publicznej idiotów" - oburza się Joachim Brudziński z PiS.