• Andrzej Seremet
  Trójmiejska piramida finansowa została założona zgodnie z prawem, dlatego organy ścigania zajmowały się nią tak niemrawo. No i nie wiadomo, czym jest podstawowy interes ekonomiczny państwa, uważa prokurator generalny.
 • Zarzuty karne usłyszało 39 urzędników oraz menedżerów z międzynarodowych korporacji i polskich firm. Agenci CBA i nadzorujący ich pracę oskarżyciele ze stołecznej prokuratury apelacyjnej mówią, że to dopiero początek
  39 menedżerów i państwowych urzędników z zarzutami to dopiero początek największego skandalu korupcyjnego w historii Polski. Branża informatyczna już teraz stara się walczyć z nadszarpniętą opinią.
 • Drgowskaz na Białoruś
  Poznaliśmy szczegóły związane ze szpiegowską działalnością obywateli Białorusi w Polsce - pisze Dziennik Gazeta Prawna.
 • Odznaka FBI i pistolet
  Śledztwo w sprawie korupcji z udziałem amerykańskich firm wznowiło zawieszoną współpracę CBA z FBI.
 • 700 mln zł - tyle pieniędzy zebrał od Polaków i zmarnotrawił Amber Gold. Wśród oszukanych jest grupa, która nie zamierza ubiegać się o status osób poszkodowanych - wynika z informacji DGP. Bardziej niż strat obawiają się oni bowiem trudnych pytań urzędów skarbowych.
 • Policja - zdjęcie liustracyjne
  Logistycznej afery w policji ciąg dalszy. Wiadomo już, kto się zajmie kukułczym jajem. To wojewódzcy komendanci będą zarządzali przestarzałymi stacjami obsługi pojazdów, które doprowadziły Centrum Usług Logistycznych KGP na skraj bankructwa. Oznacza to, że znów nie będzie jasne, jakie są koszty ich działania.
 • Andrzej Seremet
  Poznańscy prokuratorzy sprawdzą, czy urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości dopuścili się przestępstwa podczas transakcji zakupu siedziby sądu w Gdańsku. Decyzję o powierzeniu im sprawy (doniesienie złożyło Centralne Biuro Antykorupcyjne) podjął prokurator generalny Andrzej Seremet.
 • Placówka firmy Amber Gold
  Piramidy finansowe Amber Gold i Finroyal mogły służyć jako wygodne pralnie pieniędzy, ponieważ nie zostały objęte kontrolą generalnego inspektora informacji finansowej - ustalił DGP.
 • Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
  ABW, która niemal każdego dnia ujawnia nowe fakty dotyczące działalności spółki Amber Gold i jej twórcy Marcina P., teraz zajmuje się także inną domniemaną piramidą finansową, spółką Finroyal.
 • Komputery - zdjęcie informacyjne
  Były dyrektor Centrum Projektów Informatycznych może liczyć na złagodzenie kary. Andrzej M., podejrzany o przyjęcie najwyższych łapówek w historii za ustawianie przetargów na informatyzację państwa, w zamian za wyjście na wolność współpracuje z prokuraturą.