• Krzysztof Rybiński
  Według definicji używanych w bankach za bogatą osobę uważa się taką, która ma nadwyżki finansowe przekraczające 1 mln dol., czyli w polskich warunkach z 2013 r. ponad 3 mln zł. Przy czym dotyczy to wolnych środków, które mogą być zainwestowane w aktywa finansowe - pisze w DGP Krzysztof Rybiński, profesor i rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Prof. Krzysztof Rybiński
  Czarne łabędzie są niesłychanie rzadkie. Stały się one synonimem rzadkich zdarzeń na rynkach finansowych, takich, które mogą mieć drastyczne konsekwencje dla globalnej gospodarki - pisze w DGP prof. Krzysztof Rybiński. 
 • Prof. Krzysztof Rybiński
  Najgłupsza reforma w historii Polski przechodzi do historii. Za kilka lat kadłubek OFE zostanie w całości wchłonięty przez ZUS i będzie tak jak na początku, czyli całość emerytur będzie liczona i wypłacana przez ZUS według wzorów uchwalanych przez Sejm - pisze w DGP prof. Krzysztof Rybiński. 
 • Ekologia
  Polska jest jednym z najbardziej ekologicznych krajów świata, jeśli wziąć pod uwagę demografię - gorzko ocenia profesor Krzysztof Rybiński. Jego zdaniem, naszą najskuteczniejszą polityką proekologiczną jest nadchodząca katastrofa demograficzna.
 • Według definicji skrajne ubóstwo oznacza niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb, jak wyżywienie, odzież i opłaty za bieżące rachunki. Osoby zagrożone skrajnym ubóstwem nie mogą normalnie funkcjonować, dzieci w takich rodzinach są często niedożywione i przez to nie mogą się skutecznie uczyć, co pogarsza ich szanse na awans zawodowy i społeczny. GUS opublikował niedawno raport o ubóstwie w Polsce. Warto zapoznać się z głównymi wnioskami tego raportu, które pokazują, że szeroko rozumiana polityka społeczna w Polsce wymaga radykalnych zmian oraz że stereotypy ubóstwa w Polsce są w dużym stopniu nieprawdziwe.
 • Były wiceszef NBP ostrzega, że Polska staje się krajem, w którym zagraniczni finansiści przejmują kontrolę nad obligacjami. Jeśli coś na świecie pójdzie nie tak, a spekulanci zażądają wykupu obligacji, to Warszawa wpadnie w gigantyczne tarapaty.
 • Wybrać ZUS czy pozostać w OFE? To pytanie rząd wkrótce postawi przed Polakami. Na co się zdecydować? Zdaniem Krzysztofa Rybińskiego, byłego wiceprezesa NBP, odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta.
 • Prof. Krzysztof Rybiński
  Co to za dziedzina wiedzy? Ma wpływ na miliardy ludzi i na to, czy powstaną, czy też znikną dziesiątki milionów miejsc pracy. Nazwiska osób zajmujących się tą dziedziną w praktyce są znane na całym świecie, każde zdanie wypowiadane przez nie jest szczegółowo analizowane i komentowane - pisze w "DGP" prof. Krzysztof Rybiński. 
 • Krzysztof Rybiński
  Wyobraźmy sobie fikcyjną zieloną wyspę o nazwie Deluzja. Jej gospodarka ma tylko dwa sektory: prostytucję i narkotyki. W ciągu dnia prostytutki wydają wszystkie pieniądze na białe ścieżki, a wieczorem sprzedawcy narkotyków idą do agencji towarzyskich i zarobione w ciągu dnia pieniądze wydają na usługi świadczone przez prostytutki.
 • Jacek Rostowski
  By nie przyciągnąć uwagi złych sił, bohaterowie książek o Harrym Potterze nie wymieniali imienia lorda Voldemorta, tylko mówili "Sami wiecie kto". Podobnego triku używa Krzysztof Rybiński komentując zachowanie ministra finansów.