• Hanna Gronkiewicz-Waltz
  12 protestów wpłynęło do sądu w związku z referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska prezydent Warszawy. Rozpatrzone mają być w ciągu 14 dni. Pierwszy termin to najbliższy poniedziałek. Czego dokładnie dotyczą? O to zapytał dziennik.pl.
 • Warszawa
  Czego nie można robić w czasie ciszy wyborczej - wiadomo. Ale gdzie ta cisza obowiązuje? Pytane przez nas PKW miało spory problem z odpowiedzią. W końcu orzekło: agitować nie można tylko w Warszawie. Co innego jednak mówi nam konstytucjonalista.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz
  Chytra baba z Wilanowa, bufetowa, która przeprowadza Warszawę przez kryzys "suchą stopą" i wini media za brak informacji o utrudnieniach komunikacyjnych. Hanna Gronkiewicz-Waltz nie ma dobrej prasy. Ale za wpadkami medialnymi kryją się decyzje, które wpływają na kształt miasta. Dobre czy złe? Czy w Warszawie za rządów pani prezydent żyje się lepiej, czy gorzej? O to zapytaliśmy jej ewentualnych kontrkandydatów do prezydentury. Z zastrzeżeniem: tylko konkrety, żadnego PR!
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz
  Są w Warszawie dzielnice, gdzie dostanie dla trzylatka miejsca w publicznym przedszkolu graniczy z cudem. Ale z drugiej strony, w stolicy wciąż buduje się nowe szkoły i przedszkola. A szpitale? Jest "wola", czy tylko "brudno"? W trzeciej części bilansu rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz pytamy o edukację i służbę zdrowia.
 • Warszawa to miasto do cna zbiurokratyzowane, gdzie pieniądze wydaje się bez wizji i planu? A może stolica to wzór do naśladowania dla innych miast, bo udaje jej się zdobywać unijne miliony i wciąż inwestować? Oto druga część bilansu rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz. Tym razem jej ewentualni kontrkandydaci ocenili m.in. to, jak wydawane są w mieście pieniądze.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz
  Donald Tusk nie kryje, że liczy na niską frekwencję w referendum nad odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz. Cy w takim razie może starać się o przeprowadzenie głosowania jeszcze w wakacje, gdy warszawiacy będą na urlopach? W rozmowie z dziennik.pl wyjaśnia to dr Dawid Sześciło z Zakładu Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.