• szpital
  Szpitale powiatowe są w coraz trudniejszej sytuacji finansowej. Ledwo dopinają budżety, nie chcą podpisywać kontraktów z NFZ na niekorzystnych warunkach. Często funkcjonują tylko dzięki zaangażowaniu dyrektorów, tak jak placówka w Szczytnie.
 • Młodzi lekarze
  Brak pieniędzy, szkoleń, specjalistów. Wielomiesięczne kolejki do badań i zabiegów. Wiemy, w jakim stanie jest polska służba zdrowia. Oto, jak widzą ją lekarze. Wypowiadają się anonimowo, bo tylko wtedy mogą sobie pozwolić na szczerość.
 • Młoda lekarka w maseczce
  Klanowość polskiego środowiska lekarskiego to tajemnica poliszynela. Młodzi medycy wskazują nepotyzm jako jedną z ważniejszych przyczyn zapaści systemu kształcenia. A jeśli go nie poprawimy, możemy się spodziewać katastrofy. Nie będzie miał nas kto leczyć.
 • Lekarze na korytarzu szpitala
  "Udajemy, że służba zdrowia jest bezpłatna. To hipokryzja. Żadnego państwa nie stać, żeby finansować wszystko. Dlatego już niedługo czeka nas wysyp upadłości szpitali" - mówi wieloletni dyrektor szpitala w Rawiczu Janusz Atłachowicz, z którym rozmawiała Mira Suchodolska z DGP.
 • Mira Suchodolska
  Leczyć można ze wszystkiego. Z uzależnienia od alkoholu i hazardu, z uzależnienia od kupowania coraz to nowych butów albo od gry w bejeweledblitza na Fejsbuku. Tylko po co? - pyta Mira Suchodolska.