• Weź kwas askorbinowy, dodaj glukozę i szczyptę kwasu cytrynowego. Wymieszaj z kilkoma gramami 4-O-a-glukopiranozyl-D-sorbitolu. I już masz przed sobą "le note a note" - danie "ugotowane" wyłącznie z syntetycznych składników. Smakuje jabłkami i cytryną. Czy taka będzie kuchnia przyszłości?
 • Naukowcy odczytali DNA krowy
  Elitarny krąg zwierząt, których materiał genetyczny został odczytany przez naukowców, poszerzył się właśnie o kolejnego ssaka – krowę. Dzięki pracy 300 naukowców z 25 krajów możliwe stanie się wyhodowanie gatunków krów bardziej odpornych na choroby oraz dających zdrowsze mleko.
 • Apple szykuje się do prezentacji w czerwcu iPhone’a trzeciej generacji. Co prawda sama firma jeszcze tego oficjalnie nie ogłosiła, ale przecieki wyraźnie wskazują, że już za dwa miesiące poznamy nową, wspanialszą wersję najsłynniejszego gadżetu ostatnich trzech lat.
 • Patrząc na debiuty kolejnych tytułów, można odnieść wrażenie, że w grach komputerowych wszystko już było
  Patrząc na debiuty kolejnych tytułów, można odnieść wrażenie, że w grach komputerowych wszystko już było, a znane motywy przedstawiane są po prostu w coraz doskonalszej scenerii. Jednak nie wszyscy twórcy gier wideo zajmują się wymyślaniem kolejnych strzelanek czy wyścigów. Niektórzy wolą badać nieznane dotąd obszary wirtualnej rozrywki.
 • iPod Shuffle - player, który umie mówić
  Gdy Apple niespodziewanie pokazał swój nowy odtwarzacz, muszę przyznać, że nie powalił mnie on z nóg. Ot, mały kawałek metalu bez przycisków (w ogóle co to za pomysł?). Dopiero gdy wzięłam go do ręki, zrozumiałam, że Apple znów podniósł konkurencji poprzeczkę.
 • 105 dni, sześciu ochotników, trzy metry kwadratowe osobistej przestrzeni i kilka ton jedzenia - dziś zaczyna się eksperyment Europejskiej i Rosyjskiej Agencji Kosmicznej. Symulacja lotu na Marsa to milowy krok do wyprawy na Czerwoną Planetę, która ma wyruszyć jeszcze przed 2050 rokiem.
 • Gry i konsole to technologiczne papużki nierozłączki. Wydaje się, że jedne nie mogłyby istnieć bez drugich. Ale czy na pewno? Już latem rozpoczną się testy nowej usługi umożliwiającej pobieranie najbardziej zaawansowanych gier wprost z internetu i granie bez używania PlayStation czy Xboksa. Jeśli patent się sprawdzi, konsole mogą trafić do lamusa.
 • Biblioteka Aleksandryjska 2.0
  Ma 49 lat i oczy szeroko otwarte niczym oczy dziecka. Mówi o sobie, że jest bibliotekarzem, który chce dostarczyć ludziom wiedzę, jakiej potrzebują. I choć pomysł ten może się wydawać dość naiwny, na półkach wirtualnego archiwum zgromadzono już setki tysięcy tomów. Docelowo ma ich być o wiele więcej. Tak przynajmniej twierdzi Brewster Kahle, założyciel Biblioteki Aleksandryjskiej 2.0.
 • Fizyka w służbie kina czyli naukowcy od superbohaterów
  Ekranizacja komiksu "Strażnicy" - historii o emerytowanych superbohaterach - ma szansę stać się kinowym hitem marca, a może nawet całego półrocza. I choć takie filmy zwykle ogląda się z przymrużeniem oka, to dociekliwy widz może zadać pytanie: czy to w ogóle możliwe? Czy te supermoce, radioaktywne pająki i niezwykłe siły dają się naukowo wyjaśnić?
 • Apple znów stał się tematem gorących plotek. Jak wynika z anonimowych informacji pochodzących ze źródeł "zbliżonych do firmy", w drugiej połowie roku komputerowy gigant chce wypuścić na rynek netbooka z dotykowym ekranem. Oczywiście ani Apple, ani domniemani dostawcy podzespołów nie potwierdzają tych pogłosek.